mapa strony   |
SmodCMS

 

„Witaj Majowa Jutrzenko” - SP Zarzecz Łukowski

Trzeci maja dla wszystkich Polaków jest dniem szczególnym. Obchodzimy wielkie święto narodowe w dowód pamięci o przodkach, którzy ochronili nasz kraj przed upadkiem. Dzień ten jest wspaniałą okazją do krzewienia patriotyzmu i uzmysławiania uczniom już od najmłodszych lat, czym jest Ojczyzna.
Fakty dotyczące historii Polski dla młodych ludzi są często niejasne, trudne do zapamiętania, dlatego apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 – go Maja w Szkole Podstawowej w Zarzeczu Łukowskim, został przygotowany w formie przedstawienia teatralno – muzycznego. Dnia 4 maja 2009 r. uczniowie klas 0 – VI zgromadzili się na wspólnym apelu, który rozpoczął się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego. Po części głównej uczniowie z klas IV i V wcielili się w role sławnych Polaków, którzy przyczynili się do uchwalenia Konstytucji 3 – go Maja. Aktorzy przenieśli widza do roku 1791 i swoją grą, w sposób zrozumiały przybliżyli problemy, z którymi borykała się ówczesna Polska. Dzięki prowadzonym dialogom każdy uczeń mógł zrozumieć, czym jest i jaką rolę pełni Konstytucja 3 – go Maja.
Uroczystość zakończyła się wspólnym odśpiewaniem pieśni pt.: „Witaj Majowa Jutrzenko” i podziękowaniem uczestnikom i opiekunowi za przygotowanie apelu.

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Opublikowano dnia: 2009-05-13 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów