mapa strony   |
SmodCMS

 

Gminny €uroFestival Piosenki w Gołąbkach - ZS Gołąbki

Dnia 7 maja 2009 r. w naszej szkole odbył się I Gminny €uroFestival Piosenki, zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie. Jego celem było propagowanie szeroko pojętej kultury europejskiej i przypomnienie o piatej rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej.
Warunkiem udziału w imprezie było wykonanie piosenki dowolnego kraju będącego członkiem Unii Europejskie (oprócz Polski). Większość piosenek wykonywana była w języku angielskim.
W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęły ex aequo: Milena Wardak i Kinga Świderska ze Szkoły Podstawowej w Gołąbkach (za piosenkę grupy ABBA „Dancing Queen”) oraz Julia Jezierska i Małgorzata Cegłowska ze Szkoły Podstawowej w Strzyżewie (za piosenkę „Mamma Mia”, również grupy ABBA).
W kategorii gimnazjum I miejsce zajęła Anita Wąsiewicz z Gimnazjum w Gołąbkach, (za piosenkę grupy LAS KETCHUP pt. Asereje”). Nagrodę specjalną, czyli gitarę, Anita odbierze z rąk Pani Wójt – Kazimiery Goławskiej na uroczystości Gminnego Dnia Sołtysa, który odbędzie się dnia 17 maja 2009 roku w Wólce Świątkowej.

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Opublikowano dnia: 2009-05-15 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów