mapa strony   |
SmodCMS

 

Wizyta pani Niezapominajki w Przedszkolu w Gręzówce


"Wie Polska cała, wiedzą wszystkie dzieci,
że 15 maja, kiedy słońce pięknie świeci,
Prawda to święta, to nie są bajki,
obchodzimy Święto Niezapominajki."

15 maja 2009r. do Przedszkola w Gręzówce przybyła piękna pani Niezapominajka. Przyniosła ze sobą kosz wypełniony drobnymi kwiatkami o delikatnych niebieskich płatkach jak niebo i żółtych środkach jak słoneczko - były to oczywiście niezapominajki. Nasz miły gość opowiedział GWIAZDECZKOM następującą legendę:

"W piękny wiosenny dzień mały Jezus usiadł na kolanach swojej Matki, która przysiadła na łące. Łąka była zielona, ale nie było na niej kwiatów. Jezus przytulił się do swojej mamy i rzekł: bardzo chciałbym, żeby ludzie nigdy o Tobie nie zapominali. Przesunął małą rączką po Jej oczach i strzepnął jakby strzepywał pyłek na trawę. W tym samym momencie w trawie ukazało się tysiące malutkich niebieskich kwiateczków. Na ich widok mały Jezus zawołał : wy będziecie NIEZAPOMINAJKAMI.
Odtąd niezapominajka stała się symbolem pamięci o kimś bardzo drogim naszemu sercu."

Dzieci z wielką uwagą i zaciekawieniem słuchały pani Niezapominajki. Obiecały również, że będą zawsze dbać o przyrodę, a także pamiętać o ludziach starszych, samotnych służyć im pomocą, tak jak tylko potrafią. Nie zapomną także o mamie i tacie - na dowód tego wykonały piękne laurki, które wręczyły - idąc do domu - mile zaskoczonym i zadowolonym rodzicom. Pani Niezapominajka zostawiła przedszkolakom kosz pełen kwiatów, które rozdaliśmy przypadkowo spotkanym starszym paniom. Ich radość była wielka, a dzieciom same buzie się śmiały, że mogą sprawić tyle radości w tak prosty sposób. Jedną sadzonkę niezapominajek - GWIAZDECZKI wspólnie z panią Elą - posadziły przed wejściem na plac zabaw. Po przyjściu ze spaceru i wykonaniu laurek - dzieci ułożyły wiersz o niezapominajce, który pani Ela przeniosła na papier:

Niezapominajka jest piękna i miła
W dobroci jest jej siła.
Wiosną się budzi,
kocha wszystkich ludzi.
Ma niebieskie płatki
Jak oczy Bożej Matki.
Wszystkie dzieci o niej pamiętają
I dlatego o Ziemię dbają.
Niezapominajka uśmiecha się wesoło
I prosi: Szanujcie się wokoło.
Lepiej nam się rośnie,
Gdy wśród ludzi jest radośnie.

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Opracowanie: Elżbieta Mariuszyc

Opublikowano dnia: 2009-05-18 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
Ostatnio edytowane dnia: 2009-05-18
| Wróć do listy artykułów