mapa strony   |
SmodCMS

 

Warsztaty ekologiczne w SP w Zarzeczu Łukowskim

9 października 2012 r. w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Zarzeczu Łukowskim odbyły się warsztaty przyrodnicze. Wystawę fotografii przyrodniczej i prelekcję przygotował Sławomir Śledź ze Stowarzyszenia Artystów i Twórców gminy Łuków.

W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas 0 - 3 i 4 - 6 wraz z wychowawcami. Zostały zaprezentowane walory przyrodnicze gminy Łuków oraz okolic Zarzecza Łukowskiego , Kownatek i Strzyżewa. Do najcenniejszych obiektów przyrodniczych należą ; aleja lipowa w Kownatkach , użytki ekologiczne ;;Kozia Góra,, i ,,Białe Błoto,,. Ponadto występują stanowiska rzadkich i chronionych roślin.Są to ; lilia złotogłów , orlik pospolity , wielosił błękitny itp. Gniazdują żuraw i orlik krzykliwy.

Warsztaty pogłębiają stan wiedzy ekologicznej , uczą szacunku do świata fauny i flory oraz ich ochrony. Wymienione miejscowości znajdują się na terenie Radzyńskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu zajmujący wschodnią część gm. Łuków.Interesującym matecznikiem jest podmokła dolina Krzny Południowej.

Gmina Łuków

Sławomir Śledź

Opublikowano dnia: 2012-10-12 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe, Informacje
Ostatnio edytowane dnia: 2012-10-12
| Wróć do listy artykułów