mapa strony   |
SmodCMS

 

Regionalny Przegląd Piosenki Europejskiej - ZS Gręzówka

Dnia 19.05.2009 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach odbył się III Regionalny Przegląd Piosenki Europejskiej w którym udział wzięli uczniowie szkół gimnazjalnych z dawnego województwa siedleckiego. Patronat medialny nad festiwalem objął poseł na sejm p. Jacek Kozaczyński, mazowiecki kurator oświaty p. Karol Semik, starosta siedlecki p. Zygmunt Wielogórski oraz burmistrz miasta i gminy Mordy p. Andrzej Piotrowski. Patronat medialny sprawowało Katolickie Radio Podlasie.
W tym roku do konkursu zgłosiło się siedemnastu wykonawców. Prezentacjom przysłuchiwało się trzyosobowe jury w składzie: przewodnicząca – Olga Manulik mgr opery wokalistyki Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, p. Tomasz Markiewicz dziennikarz Tygodnika Siedleckiego oraz Karol Juszyński. Wykonawcy prezentowali się w dwóch piosenkach śpiewanych w języku polskim i obcym.
Tegoroczną zdobywczynią I miejsca została uczennica gimnazjum w Gręzówce Patrycja Pochman. Jury przyznało równorzędne trzy drugie miejsca, z których dwa również uczennicom z Gręzówki: Małgorzacie Szczygieł i Oldze Szumilak wychowankom p. Tomasz Pirosa. Jury zwróciło uwagę na wysoki poziom wykonawczy oraz bardzo dobre przygotowanie wokalne.

Gmina Łuków - foto

Patrycja Pochman zdobywczyni I miejsca

Gmina Łuków - foto

Laureatki festiwalu wraz z jury

Opublikowano dnia: 2009-05-25 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
Ostatnio edytowane dnia: 2009-05-25
| Wróć do listy artykułów