mapa strony   |
SmodCMS

 

Stypendia i nagrody dla uczniów szczególnie uzdolnionych

Po zakończeniu I semestru bieżącego roku szkolnego do Urzędu Gminy wpłynęły wnioski o przyznanie stypendiów Gminy Łuków oraz nagród i wyróżnień Wójta Gminy Łuków. Po zaopiniowaniu wniosków przez komisję stypendialną przyznano jedno stypendium - dla ucznia Zespołu Szkół w Zalesiu Huberta Krasuskiego, który otrzymał średnią ocen 5,0 i zajął m. in. II miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w zapasach.

Jednorazowe nagrody pieniężne przyznano: Rafałowi Wielgoszowi, Piotrowi Osiakowi i Cezaremu Szczygielskiemu z Zespołu Szkół w Zalesiu, Damianowi Sosnowskiemu ze Szkoły Podstawowej w Świdrach, Mateuszowi Chudzikowi z Zespołu Szkół w Gręzówce oraz Monice Michalak uczennicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Siedlcach.

Rafał Wielgosz zajął m. in.: I miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików, Mistrzostwach Województwa Lubelskiego i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w zapasach.

Piotr Osiak zajął I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, Cezary Szczygielski zaś III miejsce w Międzynarodowym Turnieju UKS w zapasach, a Damian Sosnowski I miejsce w Wojewódzkich Indywidualnych Biegach Przełajowych. Mateusz Chudzik wywalczył II i III miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w zapasach w stylu klasycznym i stylu wolnym, a Monika Michalak III miejsce w Pucharze Polski juniorek w zapasach w stylu wolnym oraz w sumo. Uroczyste wręczenie wyróżnień, w obecności rodziców wyróżnionych uczniów oraz ich trenerów odbyło się 12 marca 2013 r. w Urzędzie Gminy Łuków.

Gmina Łuków

Opublikowano dnia: 2013-03-14 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
Ostatnio edytowane dnia: 2013-03-14
| Wróć do listy artykułów