mapa strony   |
SmodCMS

 

„Stowarzyszenie Wsi – Świdry” - nowa ogranizacja

„Stowarzyszenie Wsi – Świdry” – to nazwa nowej, 21-ej już organizacji utworzonej z inicjatywy GOK w dniu 6 maja 2009 roku. W skład stowarzyszenia weszło 18 osób dorosłych, których zamiarem jest pozyskiwanie środków unijnych na rozwój życia kulturalnego wsi. Do grupy dorosłych zamierza dołączyć młodzież, która wspierana przez sołtysa – Pana Zbigniewa Laskowskiego, już wczesną wiosną podejmowała prace porządkowe świetlicy wiejskiej i terenu wokół niej.
Inicjatywa porządkowania świetlicy przez młodzież spowodowała kolejne działania wokół obiektu. Nowe stowarzyszenie wzięło udział w jarmarku sołeckim, organizowanym podczas festynu sołeckiego, z okazji Gminnego Dnia Sołtysa w dniu 17 maja br. w Wólce Światkowej. Dalsze przedsięwzięcia zostaną zaplanowane na następnym zebraniu związanym z rejestracją stowarzyszenia w Krajowym Rejestrze Sądowym oraz z opracowaniem harmonogramu na 2009 rok.

Gmina Łuków - grafika

„Stowarzyszenie Wsi – Świdry”

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Przy wspólnej harbatce omawiane były plany związane z działalnością stowarzyszenia.

Gmina Łuków - grafika

Pierwsza inicjatywa stowarzyszenia, to udział w jarmarku sołeckim, podczas festynu sołeckiego, organizowanego przez GOK z okazji I Gminnego Dnia Sołtysa w dniu 17 maja 2009 roku w Wólce Świątkowej.

Opublikowano dnia: 2009-05-29 przez: * webadmin * w kategoriach: GOK
Ostatnio edytowane dnia: 2009-08-04
| Wróć do listy artykułów