mapa strony   |
SmodCMS

 

Rezerwat Przyrody „Jata” – Perła Ziemi Łukowskiej - album fotograficzny

Rezerwat Przyrody „Jata” – Perła Ziemi Łukowskiej – to tytuł pierwszego w historii albumu fotograficznego, poświęconego naszemu Rezerwatowi, którego promocja przewidziana jest na 18 maja 2013 roku podczas Europejskiej Nocy Muzeów.

Słowo wstępne, podkreślające znaczenie Rezerwatu Jata, napisał Marszałek Województwa Lubelskiego – Krzysztof Hetman.

Wydawcą albumu jest Muzeum Regionalne w Łukowie, które na ten cel pozyskało środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Dnia 9 kwietnia b.r. w siedzibie Funduszu podpisana została stosowna umowa. Partnerami przedsięwzięcia są Gmina Łuków oraz Nadleśnictwo Łuków. Projekt graficzny i przygotowanie do druku wykonane zostały przez Roberta Wysokińskiego i Pawła Przeździaka.

Na 80 stronach albumu znajdują się zdjęcia „jackiej flory i fauny”, wykonane podczas ostatnich plenerów fotograficznych oraz informacje w języku polskim, angielskim i rosyjskim o Nadleśnictwie Łuków, Gminie Łuków oraz wydawcy Muzeum Regionalnym.

Jak podkreśla Marszałek Krzysztof Hetman album uchyla zaledwie rąbek tajemnic osobliwości Rezerwatu Jata, najstarszego i największego na Lubelszczyźnie.

Gmina Łuków

Opublikowano dnia: 2013-04-26 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów