mapa strony   |
SmodCMS

 

Malarsko – fotograficzna promocja Rezerwatu Jata

Rezerwat Przyrody Jata jest piękny i tajemniczy… wart poznania i zapamiętania na całe życie…. Tutaj, jak nigdzie indziej, niezwykłość i różnorodność przyrody zachwyca, ale również zastanawia, zmusza do myślenia…. Kto raz przyjechał do Rezerwatu Jata, z pewnością będzie do niego wracał.

Żeby jednak jak najwięcej osób mogło do niego trafić i poznać, już od kilku lat trwa jego promocja obejmująca wiele różnych form i angażująca zarówno pasjonatów przyrody i historii, jak również Gminę Łuków, Nadleśnictwo Łuków i Muzeum Regionalne. Pierwszym elementem promocji były plenery fotograficzne w Rezerwacie, których pomysłodawcami byli panowie – Robert Wysokiński i Paweł Przeździak. Odbywały się one w latach 2011 – 2013, uczestniczyli w nich zarówno profesjonalni fotografowie, jak również fotografowie hobbyści. Efektem tych spotkań fotograficznych są setki zdjęć, prezentujących zarówno trudno dostępne miejsca, w których przyroda rządzi się swoimi prawami, jak również piękne okazy flory i rzadkie gatunki fauny. Zdjęcia mogli podziwiać mieszkańcy Łukowa, Siedlec i Lublina – to właśnie w tych miastach odbyły się wystawy fotografii Rezerwatu (w Łukowie i Siedlcach wystawy ciągle trwają). Poza wystawami, atrakcyjną formą promocji Jaty jest album fotograficzny, który właśnie ukazał się. Jest on wspólnym przedsięwzięciem Gminy Łuków, Nadleśnictwa Łuków i Muzeum Regionalnego.

Jedna z form promocji tego niezwykłego miejsca, została skierowana do uczniów szkół Gminy Łuków. Był nią plener malarsko – fotograficzny.

W dniu 22 maja dwanaścioro uczniów, zakwalifikowanych do udziału w plenerze w drodze konkursu plastyczno – fotograficznego, malowało i robiło zdjęcia pięknej przyrody Rezerwatu Jata. Poza podziwianiem natury i jej utrwalaniem, uczniowie otrzymali od leśników, pełniących jednocześnie funkcję przewodników po ścieżkach Rezerwatu, sporą dawkę informacji, zarówno o samej Jacie, jak również o życiu lasu. Pełną wrażeń i emocji leśną wyprawę zakończyło wspólne spotkanie przy ognisku, podczas którego był czas na dzielenie się spostrzeżeniami, obserwacjami, a także gry i zabawy, w których nie brakowało motywów leśnych. Aktywnym uczestnikiem zabaw z uczniami był… Wójt Gminy Łuków – Mariusz Osiak – jeden ze współorganizatorów pleneru. Poza Wójtem, organizatorami pleneru byli: Nadleśniczy Nadleśnictwa Łuków – Grzegorz Uss oraz wspomniani już organizatorzy poprzednich plenerów – Robert Wysokiński i Paweł Przeździak.

Powstałe podczas majowego pleneru prace będzie można oglądać w Urzędzie Gminy Łuków już w okresie wakacyjnym.

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Opublikowano dnia: 2013-05-28 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów