mapa strony   |
SmodCMS

 

Są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina… - ZS Gołąbki

30 maja br. w Zespole Szkół w Gołąbkach odbyła się niecodzienna uroczystość. Był nią 1. w historii szkoły Zjazd Absolwentów. Byli uczniowie licznie przybyli by powspominać dawne lata. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą odprawioną w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego. Liturgię odprawili księża związani z naszą szkołą- ks. proboszcz Dariusz Cabaj(absolwent Szkoły Podstawowej w Gołąbkach), ks. prof. Andrzej Kiciński (były nauczyciel) oraz diakon Mariusz Świder (absolwent). Po mszy św. zebrani udali się na miejscowy cmentarz, by zapalić znicze i złożyć kwiaty na grobach zmarłych dyrektorów oraz nauczycieli – śp. Stefana Kondrackiego, śp. Witolda Kurowskiego, śp. Jolanty Osik.
Główne uroczystości odbyły się w Zespole Szkół w Gołąbkach. Trzy dzwonki przywołały wszystkich gości i jednocześnie rozpoczęły część artystyczną. Słowa piosenek i wierszy pomogły zebranym powrócić do lat spędzonych w murach naszej szkoły, przypomniały jej historię. Wspomnienie chwil radosnych, jak i tych kłopotliwych spowodowało, że łza się w oku zakręciła.
Po krótkiej części artystycznej głos zabrał dyrektor szkoły - p. Marek Król. Przywitał przybyłych gości: Wójt Gminy Łuków – p. Kazimierę Goławską, zastępcę wójta – p. Wiktora Osika, zaproszonych nauczycieli oraz absolwentów. Stwierdził, że jest to dla szkoły wielki honor i zaszczyt gościć tak znamienite grono jej wychowanków i nauczycieli. Podkreślił, że tego typu spotkania są nie tylko okazją do wspomnień wspólnie przeżytych szkolnych lat, ale potwierdzeniem, że przyjaźń trwa wiecznie, a pamięć o tym, co było ich udziałem, jest już historią szkoły spisaną na stronach kroniki.
Następnie głos zabrała pani wójt oraz p. W. Osik. Obydwoje wyrazili zadowolenie ze spotkania w tak miłym gronie.
Jedną z ważniejszych osób podczas tej uroczystości była pani Jadwiga Kurowska- wieloletnia nauczycielka. Swoim wystąpieniem przypomniała lata pracy i obcowania z młodzieżą i jej rodzicami. Wywołując po nazwisku zgromadzonych absolwentów, przywołała zdarzenia sprzed lat. Wspominała tych, którzy pisali piękne wypracowania, jak również i tych, którzy już w „zerówce” deklarowali chęć ożenku z panną z sąsiedztwa. Wspomnienia pani Jadzi wprawiły wszystkich w doskonały humor i w niejednym oku zakręciły łzę. Przerywane były gromkimi brawami.
Miłym akcentem było wystąpienie przedstawicieli absolwentów, którzy postanowili podziękować swoim wspaniałym wychowawcom. Piękne słowa podziękowania, kwiaty oraz tytuł zasłużonego pedagoga skierowali do: p. Jadwigi Kurowskiej, p. Anny Siwiak, p. Janiny Turskiej oraz p. Barbary Janowskiej.
Piosenka „Dancing Queen” w wykonaniu zespołu „Ad hoc”, prowadzonego przez p. Bożenę Wędroch wprowadziła wszystkich we wspaniały nastrój oraz była zachętą do kontynuowania wspomnień z dzieciństwa.
Oprócz uroczystej akademii na byłych nauczycieli i absolwentów czekały też inne atrakcje. Możliwość zwiedzenia szkoły, obejrzenia starych kronik i mnóstwa archiwalnych zdjęć, „rodzinna” fotografia oraz biesiadowanie przy bogato zastawionych stołach w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej. Wspomnieniom i radościom nie było końca. Absolwenci z wielkim zainteresowaniem zwiedzali budynek szkoły. Mocno podkreślali swój zachwyt nad zmianą na lepsze wyposażenia i wystroju szkoły. Zdania wszystkich były jednakowe –to już zupełnie inna szkoła. Nowoczesna, piękna, do takiej chętnie większość z nich by znów wróciła. Wszyscy absolwenci podkreślali, że takie spotkania są dla nich bardzo ważne, integrują, nie pozwalają zapomnieć o przyjaźniach, są odskocznią od codzienności.
Pomysłodawcą zorganizowania tak wspaniałego spotkania była p. Agnieszka Domańska – absolwentka i zarazem nauczycielka Zespołu Szkół w Gołąbkach.
Zakończeniem tego wspaniałego dnia był Bal Absolwenta.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opracowanie: Małgorzata Chołost

Opublikowano dnia: 2009-06-03 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów