mapa strony   |
SmodCMS

 

VI Wiosenna Spartakiada Przedszkolaków - ZS Czerśl

„Bo nie można tak jak gapa, po ulicy wielkiej człapać!” – to myśl przewodnia VI Wiosennej Spartakiady Przedszkolaków, która odbyła się 28 maja 2013r. w Zespole Szkół w Czerśli. W tym roku wspólnie bawiło się 13 drużyn z oddziałów przedszkolnych w Aleksandrowie, Gołąbkach, Rolach, Strzyżewie, Świdrach, Zarzeczu Łukowskim oraz z przedszkoli w Dąbiu, Gołaszynie, Gręzówce, Łazach, Krynce, Zalesiu i Czerśli. Spartakiadę rozpoczęła pani dyrektor ZS w Czerśli - Dorota Goławska, witając wszystkich przybyłych gości. Następnie każda drużyna przedstawiła się, zaprezentowała swój okrzyk oraz odznakę bezpiecznego przedszkolaka.

Gdy uczestnicy już się trochę poznali, przedszkolaki z grupy „0” Biedronki przedszkola w Czerśli zaprezentowały przed gośćmi umiejętności aktorskie w inscenizacji nawiązującej do tematyki tegorocznej spartakiady pt; „O tym pamięta każdy pieszy, co do szkoły szosą spieszy”. Podczas występu dzieci wykorzystały przenośne miasteczko ruchu drogowego „AUTOCHODZIK”, który udostępnił nam Zespół Szkół w Gołaszynie.

Zabawy i zmagania sportowe w tym roku rozpoczął Dinek, bez którego trudno nam sobie wyobrazić spartakiadę. Dinuś przyszedł w towarzystwie Pana Pikusia i razem towarzyszyli dzieciom w zabawie. Pomagali sprawdzać wiedzę w zakresie znajomości zasad bezpieczeństwa, a także dopingowali drużyny w zmaganiach sportowych. Dzieci doskonale poradziły sobie z wszelkimi postawionymi im zadaniami, a uśmiechy, które nie znikały z ich twarzy świadczą o tym, że zabawa była wyśmienita.

Na zakończenie pani dyrektor podsumowała zmagania wiedzowe i sportowe dzieci, a następnie wraz z panem Andrzejem Bancerzem wręczyła uczestnikom drobne upominki i dyplomy.

Swoją obecnością na spartakiadzie zaszczycili nas Wójt Gminy Łuków pan Mariusz Osiak, przedstawiciele Państwowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Łukowie, przedstawiciel Towarzystwa Ubezpieczeniowego AVIVA pan Andrzej Bancerz, funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łukowie pan Krzysztof Golba.

Sponsorami VI Wiosennej Spartakiady Przedszkolaków byli miejscowi przedsiębiorcy: państwo Hanna i Władysław Maszczakowie, państwo Marzena i Grzegorz Domańscy, pan Waldemar Szczygielski oraz Rada Rodziców, Towarzystwo Ubezpieczeniowe AVIVA, Gmina Łuków i Gminny Ośrodek Kultury. Swoje zainteresowanie oraz pomoc w przygotowaniu spartakiady okazali Rodzice dzieci z przedszkola w Czerśli. Przedszkolaki i organizatorzy ślicznie dziękują wszystkim ludziom dobrego serca za okazaną pomoc i szczodrość.

Spartakiadę przygotowała Lidia Mikos przy współpracy nauczycielek z przedszkola: p. Justyny Ksok, p. Anety Łazugi, p. Marianny Howorus, p. Natalii Łukasik oraz p. dyrektor Doroty Goławskiej i p. Joanny Modrzewskiej.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2013-06-12 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów