mapa strony   |
SmodCMS

 

W Gołaszynie dzieje się bezpiecznie - ZS Gołaszyn

W sobotę, 5.10.2013 r., odbył się w Zespole Szkół w Gołaszynie piknik rodzinny pod hasłem „Bezpieczny Gołaszyn”. Celem tej imprezy było propagowanie i promowanie idei „Bądź widoczny na drodze”. Z tej okazji każde dziecko dostało kamizelkę odblaskową ufundowaną przez Agencję restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Radę Rodziców. Naszą inicjatywę wsparli Wójt Gminy Łuków, Mariusz Osiak, Przewodniczący Rady Powiatu, Władysław Karaś i Przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Federczyk.

Spośród zaproszonych gości odwiedził nas asystent senatora RP Stanisława Gogacza, Andrzej Szczygieł i Tomasz Jaroszkiewicz - kierownik łukowskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji Modernizacji Rolnictwa działający z ramienia Dyrektora Regionalnego Oddziału Agencji Restrukturyzacji Modernizacji Rolnictwa w Lublinie, Andrzeja Bieńko.

Przez cały czas trwania imprezy towarzyszyli nam funkcjonariusze Komendy Powiatowej w Łukowie, którzy czuwali nad przebiegiem turnieju rowerowego. Dzięki nim mogliśmy również oglądać popis psiej tresury. Rodzice i dzieci pod czujnym okiem ratowników medycznych uczyli się zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dużo radości dostarczyli naszym dzieciom lokalni strażacy, którzy chętnie demonstrowali swoje umiejętności i zapraszali do wnętrza wozu strażackiego, fundując przyjemną przejażdżkę. Nie obyło się bez konkursów i występów naszych dzieci, które popisały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zwycięzcy powrócili do domu z nagrodami. Na zmarzniętych i wygłodzonych czekała gorąca herbata i smaczna kiełbaska z grilla ufundowana przez właścicieli Zakładów Mięsnych „Wierzejki”.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2013-10-23 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów