mapa strony   |
SmodCMS

 

8 listopada – Dzień Zdrowego Śniadania - ZS Czerśl

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień, dlatego klasa III pod opieką p. Justyny Ksok, wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Śniadanie Daje Moc, której organizatorem jest Partnerstwo dla Zdrowia- wyjątkowa koalicja: Danone, Lubella, Biedronka oraz Instytut Matki i Dziecka.

Podczas realizacji programu dzieci m. in. zapoznały się z 12 zasadami zdrowego żywienia, nauczyły się prawidłowo myć ręce, nakrywać do stołu, wykonały piramidy żywienia. Natomiast 8 listopada w Dniu Zdrowego Śniadania uczniowie wspólnie przygotowali śniadanie. Na uroczyście nakrytych stołach pojawiły się twarożkowe misie, kanapkowe myszki, króliczki oraz zdrowe szaszłyki owocowe. Wszystko zostało wyczarowane przez małych kucharzy, którzy pod okiem nauczyciela i rodziców zdobywali swoje pierwsze umiejętności kulinarne. Oczywiście śniadaniowe potrawy były przygotowane z produktów niezbędnych w prawidłowej diecie dziecka. Aż przyjemnie było patrzeć jak dzieci z apetytem pałaszują kolorowe kanapki. Oprócz smacznego posiłku uczniowie mieli szansę docenić jak przyjemne może być zasiadanie przy jednym stole z kolegami i koleżankami.

Udział uczniów w programie wspierała pani Dyrektor, która korzystając z zaproszenia dzieci przybyła na wspólne śniadanie. Na zakończenie dnia wszyscy otrzymali pamiątkowe certyfikaty ukończenia kursu Zdrowego Odżywiania Na Piątkę. Dziękujemy mamom- p. Augustyniak oraz p. Machowiec za pomoc w przygotowaniu śniadania.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2013-11-12 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów