mapa strony   |
SmodCMS

 

Marchewkowe Święto Przedszkolaków - ZS Gręzówka

Dnia 16 stycznia 2009r Przedszkole w Gręzówce obchodziło DZIEN MARCHEWKI. Dzień ten odbył się w ramach realizacji programu ,,PRZYJACIELE NATURY”.Wszystkie przedszkolaki oraz panie ubrane były w ,,marchewkowe stroje”. Chociaż każda grupa obchodziła ten dzień inaczej, przyświecał nam wspólny cel, a mianowicie - >> Przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców, jako darów natury, na przykładzie marchewki<<  Ach cóż to działo się tego dnia?
Najmłodsza grupa ,,Gwiazdeczki” wykonała plakat promujący marchewki, jako źródło witamin. Dzieci pod kierunkiem pani piekły marchewkowe ciasteczka i piernik z marchewką.
W grupie 5-latków odbyły się zabawy i konkursy poświęcone w/w tematyce. ,,Jagódki” wykonały marchewkowe kukiełki do teatrzyku z różnorodnych materiałów.
W zerówce odbyła się pogadanka na temat zdrowotnych właściwości marchewki i posiłków
z jej dodatkiem. ,,Ekoludki” nauczyły się piosenki pt. ,,Najzdrowsza marchewka”, wykonały inscenizację utworu. Głównym punktem dnia było robienie surówki marchewkowo-jabłkowej i jej degustacja.
Dzień Marchewki dostarczył wszystkim dzieciom miłych wrażeń i przeżyć. Na koniec wszyscy ustawili się do wspólnej fotografii.

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Opublikowano dnia: 2009-01-28 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
Ostatnio edytowane dnia: 2009-01-28
| Wróć do listy artykułów