mapa strony   |
SmodCMS

 

Uczniowie z Gołąbek na koncercie profilaktycznym - ZS Gołąbki

W poniedziałek, 18 listopada uczniowie z klasy III a Gimnazjum w Gołąbkach, wraz z panią pedagog, uczestniczyli w koncercie profilaktycznym zorganizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie, którego wykonawcą był Gabriel Fleszar – polski muzyk, piosenkarz oraz aktor, znany z roli w filmie pt. „Sezon na leszcza”.

Podczas spotkania muzyk dzielił się z młodzieżą swoimi doświadczeniami i przemyśleniami na temat zagrożeń. Przekonywał, że używki i uzależnienie to droga donikąd. Zachęcał do podejmowania dobrych decyzji i budowania wiary we własną godność i wartość. Opowieści te przeplatał utworami muzycznymi. Muzyk, od 15 lat nałogowy palacz, na potrzeby programu profilaktycznego organizowanego przez Scenę Ars Marketing z Krakowa, z dnia na dzień rzucił palenie, aby dla młodego odbiorcy być wiarygodną osobą. Do nałogu na razie nie wrócił i jak wyznał, czuje się z tym rewelacyjnie. Swoim wystąpieniem zachęcał młodzież do asertywnej postawy i mówienia „nie” w sytuacjach nacisku kolegów. Przestrzegał przed niewłaściwymi wyborami. Podczas koncertu można było usłyszeć najsłynniejsze utwory artysty, m.in. „Kroplą deszczu”, „Ciebie nie ma tu” i „Gdy oszalał świat”. Spotkanie z młodzieżą zakończył piosenką Chłopców z Placu Broni „Kocham Wolność”, dedykując ją jako przesłanie do młodych ludzi.

Mamy nadzieję, że nietypowa lekcja profilaktyki będzie dla młodzieży powodem do zastanowienia się nad swoim życiem i podejmowaniem właściwych decyzji.

Po zakończeniu koncertu uczniowie mieli możliwość obejrzeć szkołę i porozmawiać z dyrektorem szkoły Panem Grzegorzem Rzymowskim.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opracowanie: E. Łukasik

Opublikowano dnia: 2013-11-25 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów