mapa strony   |
SmodCMS

 

Eko-Kapturek - ZS Czerśl

28 listopada odbyło się przedstawienie pt. „Eko - Kapturek” oparte na motywach bajki „Czerwony Kapturek”.

Celem występów ŚWIETLICZAKÓW było przekazanie przedszkolakom i uczniom klas I - IV w jaki sposób nawet mali obywatele ZIEMI mogą o nią dbać, aby żyć w czystym środowisku.

Dzieci dowiedziały się m. in.: że nie wolno zaśmiecać otoczenia i jak ważną rolę w ochronie środowiska odgrywa zbiórka i segregacja odpadów. W odgrywanych scenkach przez młodych aktorów przewijały się treści dotyczące zdrowia. Podczas oglądania spektaklu widzowie dowiedzieli się, że nawet najprostsze zabiegi higieniczne mogą zapewnić zdrowie i urodę, a wszelkie formy aktywności ruchowej pozwolą zachować szczupłą i zgrabną sylwetkę. Fragmenty przedstawienia uczyły, jak wykonywać najprostsze czynności ruchowe. Podczas występu aktorzy udzielili rad i wskazówek, co należy robić, aby być zawsze młodym, uśmiechniętym i szczęśliwym człowiekiem.

Bajka wszystkim bardzo się podobała. Aktorzy zostali obdarowani gromkimi brawami.

Przedstawienie było współfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie w ramach realizacji projektu „Edukacja ekologiczna w szkołach Gminy Łuków”.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2013-12-02 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów