mapa strony   |
SmodCMS

 

"Biblioteki - szkolne bramy do życia" - ZS Krynka

 

„Biblioteki szkolne - bramy do życia” - takie hasło przyświecało tegorocznym obchodom Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

W październiku w naszej szkole przygotowaliśmy z tej okazji dla uczniów atrakcje, które zachęcały do korzystania ze zbiorów biblioteki.

Już w pierwszych dniach października biblioteka przybrała odświętny wystrój. Na gazetce pojawiło się hasło, które przyświecało obchodom MMBS. Uczennice z Koła Przyjaciół Biblioteki pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza przygotowały 4 wystawki książek i czasopism.

W pierwszym tygodniu października zorganizowaliśmy wystawkę pod hasłem „Zainteresowania czytelnicze uczniów” , w drugim tygodniu „Wspominamy Jana Pawła II”, w trzecim” Czasopisma uczą i bawią”, a w czwartym „Kącik prasy regionalnej”.

Kolejnym przedsięwzięciem było ogłoszenie konkursów czytelniczych i rysunkowych, które swoim zasięgiem objęły wszystkich naszych uczniów.

Dla klasy I szkoły podstawowej opracowaliśmy konkurs – „Moja pierwsza książeczka”, dla kl. II -„ Najpiękniejszy portret Kubusia Puchatka”, dla kl. III- „Najpiękniejszy portret Koziołka Matołka”, dla klas IV –VI - „ Żeby kózka nie skakała…” – konkurs ze znajomości polskich przysłów, a dla klas I –III gimnazjum „Książka moim przyjacielem”.

Przygotowując program obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych nie zapomnieliśmy o najmłodszych. Po raz pierwszy dzieci z oddziałów przedszkolnych miały okazję odwiedzić naszą bibliotekę szkolną. Poznały poszczególne pomieszczenia, zobaczyły jak może wyglądać książka nieszanowana przez czytelników, dowiedziały się też, jak należy zachowywać się w bibliotece oraz co to znaczy wypożyczyć książkę. Po przejściu z wypożyczalni do czytelni czekała na dzieci miła niespodzianka. Z baśniowej krainy przybyły do nas: Królowa Śniegu – Małgorzata Wereszczyńska( kl.VI), Babcia Czerwonego Kapturka - Aleksandra Mikusek (kl.VI) i Wróżka z bajki o Kopciuszku – Wiktoria Kędziora (kl.VI). Baśniowe postaci uczyły przedszkolaków krótkich wyliczanek, czytały utwory Juliana Tuwima, bawiły się, a na zakończenie zaprosiły dzieci w podróż pociągiem do Krainy Baśni. W czasie spotkania panowała miła, serdeczna atmosfera. Wszystkim poprawiły się humory. Jednak przyszedł nieubłagalny czas rozstania. Musieliśmy wrócić do innych obowiązków. Opuszczając bibliotekę mali czytelnicy obiecali, że w przyszłości często będą nas odwiedzać.

Dzięki takim różnorodnym działaniom biblioteka szkolna staje się dla uczniów bramą do rozwijania zainteresowań, zdobywania wiedzy, a tym samym - „bramą do życia”.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika</

Opublikowano dnia: 2013-12-04 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
Ostatnio edytowane dnia: 2013-12-10
| Wróć do listy artykułów