mapa strony   |
SmodCMS

 

Kolejny sukces ucznia Gimnazjum w Krynce - ZS Krynka

Marek Grodzicki, uczeń Gimnazjum wchodzącego w skład Zespołu Szkół w Krynce, został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży Gimnazjalnej, zorganizowanego przez Polską Izbę Gospodarczą Energii Odnawialnej. Tematyką konkursu była ochrona środowiska. Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród laureatom odbyło się podczas Międzynarodowych Targów Green Power 2009 w Poznaniu.
Zadaniem Marka było napisanie pracy na temat „Dlaczego Świat potrzebuje energii odnawialnej?”. Z tym zadaniem poradził sobie doskonale, gdyż uzyskana liczba punktów pozwoliła mu na zajęcie 7 miejsca wśród ponad 200 uczestników konkursu uczących się w szkołach na terenie całego kraju. „Niezwykle miło będę wspominać samą uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród, jak również udział w targach poznańskich dotyczących źródeł energii odnawialnej, który z pewnością pogłębił moje zainteresowanie tą niezwykle rozwojową dziedziną nauki.” – opowiada Marek Grodzicki. „Bardzo dobrze, że są organizowane konkursy o podobnej tematyce. Dziś każdego z nas powinna cechować troska o dobro środowiska, w którym żyjemy.” – dodaje Grażyna Sobolewska, nauczyciel zespołu Szkół w Krynce i opiekun naukowy laureata.
Patronat honorowy nad konkursem objęli Waldemar Pawlak, Wicepremier i Minister Gospodarki oraz Prof. Maciej Nowicki, Minister Środowiska, zaś sam konkurs stał się dobrą okazją do zainteresowania młodzieży alternatywnymi źródłami energii. Ponadto uczniowie gimnazjów mogli podczas Targów Green Power zapoznać się z nowinkami technicznymi w zakresie tej dziedziny nauki, jak również poczuć niezwykłą atmosferę panującą wśród Targów Poznańskich.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2009-06-16 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów