mapa strony   |
SmodCMS

 

Młodzież listy pisze.... - ZS Gołąbki

„Marzycielska Poczta” to ogólnopolska akcja pisania tradycyjnych listów do ciężko chorych dzieci, którym choroba, długotrwałe leczenie, a następnie rekonwalescencja uniemożliwiają kontakt z rówieśnikami.

Jednym z dziecięcych pragnień jest poznanie szerokiego grona „pocztowych przyjaciół”. Postanowiliśmy spełnić marzenie siedmioletniego Tobiasza z Lublina i dziesięcioletniej Ewy z Wołomina. I to właśnie Oni zostali bohaterami naszej szkolnej akcji.

W poniedziałek, 16 grudnia, na szóstej i siódmej godzinie lekcyjnej, młodzież z zapałem zamieniła siły na zamiary i przystąpiła do tradycyjnego pisania listów. W ruch poszła przygotowana papeteria oraz długopisy. Świąteczny wystrój korytarza i ławek sprzyjał przelewaniu myśli na papier. Piszącym towarzyszyła kamera lokalnej telewizji Magnes.

17 grudnia listy „poszły” w świat, by zanieść dobre słowo i wsparcie Tobiaszowi i Ewie. Do paczek z listami zostały dołączone: rysunki, karty pocztowe z życzeniami bożonarodzeniowymi i noworocznymi oraz drobne słodkości.

Mamy nadzieję, że zarówno listy, jak i samodzielnie wykonane rysunki, sprawią Marzycielskim Dzieciom dużo radości i dodadzą sił w dalszych zmaganiach z chorobą.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2013-12-20 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów