mapa strony   |
SmodCMS

 

Zumba – świetna zabawa dla wszystkich

W świetlicach w Żdżarach i w Łazach odbyły się pierwsze zajęcia Zumby, inaugurujące cykl comiesięcznych spotkań z tą formą zabawy z ruchem i tańcem.

Zumba –to taniec zainspirowany połączeniem elementów tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitness. Został opracowany przez tancerza i choreografa Alberto "Beto" Pereza w Kolumbii w latach 90. XX wieku.

Choreografia Zumby łączy hip-hop soca, sambę, salsę, merengue, mambo, sztuki walki oraz elementy Bollywood i tańca brzucha. Wykorzystywane są także elementy treningu siłowego (squat, lunge)

Poza podstawowym rodzajem Zumby (Zumba Fitness) wykształciły się także bardziej specyficzne jej rodzaje, których ciągle przybywa. Można korzystać z takich odmian Zumby jak: Zumbini, Toning, Sentao, Gold, Gold Toning, Zumbatomic, Aquazumba czy In the circut Zajęcia w naszych świetlicach prowadzone są przez licencjonowaną instruktorkę ZIN. Już dzisiaj zapraszamy starsze dzieci, młodzież i ich rodziców do wspólnej zabawy z ruchem i tańcem. Kolejne spotkania z Zumbą planowane są w okresie ferii zimowych .Wykaz świetlic , w których odbędą się zajęcia zostaną niebawem określone przez Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie. Udział bezpłatny.

14 milionów osób tygodniowo uczestniczy w zajęciach Zumby w 150 krajach świata !!!

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

GOK Łuków

Opublikowano dnia: 2013-12-23 przez: * webadmin * w kategoriach: GOK
| Wróć do listy artykułów