mapa strony   |
SmodCMS

 

III Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Łuków

Sympatycy królewskiej gry w szachy spotkali się w sobotę 28 grudnia w świetlicy w Krynce, gdzie rozegrany został III Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Łuków. W zawodach wzięło udział 78 zawodników w różnym wieku, w tym osiemnastu z rankingiem międzynarodowym. Najstarszym zawodnikiem był 87-letni Zbigniew Świderski z Siedlec, najmłodsi uczestnicy Turnieju mieli po kilka lat.

W porównaniu do lat poprzednich, nastąpiła istotna zmiana organizacyjna. Tym razem Turniej włączono do cyklu rozgrywek w ramach Grand Prix Ziemi Łukowskiej oraz podzielono na dwie główne kategorie: open i zawodników do lat 12. Niektóre dzieci są już tak zaawansowane, że postanowiły rywalizować z dorosłymi w turnieju A. Wśród nich znalazła się Patrycja Waszczuk z Międzyrzeca Podlaskiego - medalistka Mistrzostw Polski, w tej chwili należy do ścisłej czołówki szachistów Polski w kategorii do lat 10. Wśród zawodników z Gminy Łuków nie zawiódł trzykrotny akademicki mistrz województwa lubelskiego w szachach - Konrad Szczygieł, który po zaciętej rywalizacji zajął II miejsce. Zwycięzcą okazał się Zenon Kopeć - utytułowany zawodnik KS MOK "64" Biała Podlaska.

Zawody do końca utrzymywały wszystkich w niepewności, dopiero ostatnia - 9 partia wyłoniła zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Wysoki poziom sportowy oraz organizacyjny turniejów sprawia, że tereny Ziemi Łukowskiej odwiedzają szachiści z odległych zakątków Polski, co znacznie wpływa na jego promocję. Cieszy również zwiększająca się liczba zawodników z Gminy Łuków, co dowodzi, że popularyzacja "królewskiej gry" w tej okolicy przynosi oczekiwane rezultaty.

Organizatorami rozgrywek byli wójt Gminy Łuków - Mariusz Osiak, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Krynka oraz nauczyciel - Wojciech Szczygieł. Nagrody zostały zakupione ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie internetowej turnieju - szczegóły po kliknięciu w odnośnik:

TURNIEJ A

TURNIEJ B

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Opublikowano dnia: 2014-01-03 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
Ostatnio edytowane dnia: 2014-01-03
| Wróć do listy artykułów