mapa strony   |
SmodCMS

 

Zakończenie zajęć unijnych w Gołąbkach - ZS Gołąbki

W sobotę 6 czerwca br. w Szkole Podstawowej w Gołąbkach odbyło się uroczyste podsumowanie zajęć finansowanych przez EFS, a realizowany przez Akademię Podlaską w Siedlcach w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Lubelszczyzny. W naszej szkole zajęcia to były przeprowadzone w wymiarze 5 godzin tygodniowo i realizowały dwa projekty:

  • "Niespodzianka urodzinowa dla Jasia" w zakresie rozwijania świadomości i ekspresji kulturalnej,
  • "Unia Europejska i jej charakterystyczne budowle" w zakresie rozwijania kompetencji matematyczno -przyrodniczo-technicznych i porozumiewania się w języku obcym.

Na finałową uroczystość "urodzin Jasia" przybyli wszyscy uczniowie z klasy V, ich rodzice, wychowawca klasy p. M. Rokicka - Król, p. Dyrektor M. Król oraz nauczyciele prowadzący zajęcia: p. A. Białowąs, p. A. Domańska, p. E. Goławska, p. D. Trochim i p. M. Wiącek Uczestnicy spotkali się przy suto zastawionym stole, na którym stały potrawy przygotowane przy pomocy rodziców i nauczycieli przez piątoklasistów. Były serwowane zdrowe kanapki, sałatka warzywna oraz owocowe desery, soki i przyniesione przez uczniów ciasto.
Czas umilały gościom występy uczniów, którzy przedstawili inscenizację wiersz J. Brzechwy "Na straganie" oraz J. Tuwima "Rzepka", śpiewali piosenki, wyświetlali własne prezentacje multimedialne stworzone podczas zajęć. Pokazywali wytwory swojej pracy: plakaty, budowle europejskie i oczywiście papierowy tort urodzinowy "Jasia". Uzupełnieniem podsumowującym zajęcia było słowo wstępne i prezentacja przygotowana przez p. A. Białowąsa na temat unijnych zajęć oraz wystąpienie p. A. Domańskiej, która scharakteryzowała projekt dotyczący państw UE. Na koniec dzieci i rodzice wspólnie bawili się uczestnicząc w konkursach: układania puzzli owocowo - warzywnych i rozpoznawaniu produktów po smaku, zapachu i węchu.
Dziękujemy bardzo rodzicom za pomoc w przygotowaniu imprezy i p. Dyrektorowi za wsparcie finansowe.

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Opracowanie: Małgorzata Wiącek

Opublikowano dnia: 2009-06-19 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów