mapa strony   |
SmodCMS

 

Uroczystość w Zalesiu

W minioną sobotę w Zalesiu odbyła się miła uroczystość. Okazje do świętowania były dwie – pierwsza to dzień babci i dziadka, a druga - jubileusz 3 lat funkcjonowania Zespołu „Zalesianki”. Zgromadziły one w świetlicy wiejskiej liczne grono seniorów z Zalesia. Uroczystość rozpoczęła część artystyczna w wykonaniu uczniów miejscowej szkoły, którzy w ciepłych słowach podziękowali dziadkom za troskę i opiekę oraz złożyli serdeczne życzenia długich lat w zdrowiu i radości.

Z jubileuszowym koncertem wystąpiły także „Zalesianki”. Po raz pierwszy koncertowały w nowych strojach – podlaskich, uszytych na zamówienie Zespołu. Specjalne podziękowania i życzenia Zespołowi przesłał Wójt Gminy Łuków – Mariusz Osiak. W okolicznościowym liście Wójt podkreślił również wkład „Zalesianek” w promocję Gminy, w jej płaszczyźnie kulturalnej.

Zespól „Zalesianki” istnieje od trzech lat, jego założycielką i kierownikiem jest Janina Krasuska. Liczy obecnie 11 członków – 10 śpiewających (9 kobiet i 1 mężczyzna) i akompaniator. Zespół występuje na różnego rodzaju uroczystościach – jarmarkach gminnych, dożynkach, festynach. Bierze również udział w przeglądach zespołów ludowych, zdobywając pochwały i wyróżnienia. W jego repertuarze dominują piosenki ludowe i biesiadne, często autorstwa samych członków Zespołu.

Gmina Łuków

Opublikowano dnia: 2014-01-28 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów