mapa strony   |
SmodCMS

 

Ferie w bibliotece: podsumowanie - GBP Krynka

W sobotę, pierwszego lutego, w ostatnim dniu naszych ferii w bibliotece czekały nas wyjątkowe atrakcje. Tego dnia uroczyście podsumowaliśmy i zakończyliśmy nasze dwutygodniowe codzienne spotkania.

Przed południem rozpoczął się w przyparafialnej sali katechetycznej bal karnawałowy dla dzieci zorganizowany przez Akcję Katolicką . Bawiliśmy się przy dobrej muzyce w specjalnie na tę okazję przygotowanych strojach i maskach. Po południu zebraliśmy się w świetlicy wiejskiej, gdzie przy herbacie i ciastku, w towarzystwie rodziców, jeszcze raz mogliśmy obejrzeć wystawę prac powstałych w bibliotece w tegoroczne ferie, a więc: kart dla dziadków, kukiełek, masek, prac konkursowych o tematyce zimowej. Wysłuchaliśmy opowieści na temat obrzędowości karnawałowej, z której można było dowiedzieć się o pochodzeniu nazwy „karnawał”, znaczeniu niektórych zabaw, obyczajach obchodzenia karnawału w przeszłości i obecnie w różnych zakątkach świata – i o innych ciekawych rzeczach. Tłem rozważań był obraz P. Bruegla st. „Walka karnawału z postem”

Niektóre fakty ustaliliśmy na drodze wspólnej żywej dyskusji.

W końcu nastąpił długo oczekiwany moment – podsumowanie konkursów i wręczenie nagród! Pani bibliotekarka pochwaliła naszą pracę i zaangażowanie w zajęcie. Zostaliśmy nagrodzeni równorzędnie z niewielkimi tylko wyjątkami dla osób wyróżniających się. Dodatkowo uhonorowani zostali ci, którzy w ferie do biblioteki przychodzili codziennie.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2014-02-06 przez: * webadmin * w kategoriach: Biblioteki
| Wróć do listy artykułów