mapa strony   |
SmodCMS

 

„Rosyjskie baśnie, bajki i byliny” - ZS Gołąbki

10 lutego br. uczniowie Zespołu Szkół w Gołąbkach, którzy wzięli udział w konkursie „Rosyjskie baśnie, bajki, byliny”, mieli przyjemność uczestniczyć w uroczystej gali rozdania nagród, która odbyła się w Zespole Szkół Nr 1 w Łukowie.

Konkurs miał na celu przybliżenie i popularyzację wiedzy z zakresu najważniejszych aspektów kulturoznawczych Rosji. Patronat honorowy objęli nad nim Jego Ekscelencja Ambasador Federacji Rosyjskiej w Rzeczypospolitej Polskiej Pan Alexander Alekseev oraz Instytut Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie.

Zespół Szkół w Gołąbkach reprezentowały w konkursie uczennice, które wykonały prace pod kierunkiem pań: M. Wiącek oraz J. Goławskiej. Trzy wykonane były dowolną techniką i przedstawiały postacie z bajek rosyjskich, zaś kolejne trzy prace dotyczyły okładki polskiego czasopisma dla dzieci, zaprojektowane w dowolnym programie komputerowym.

W trakcie uroczystości Pani dr Alina Orłowska, zastępca dyrektora Instytutu Filologii Słowiańskiej UMCS w Lublinie, wygłosiła ciekawy wykład na temat byliny rosyjskiej. Ponadto wszyscy goście byli świadkami podpisania umowy o współpracy na płaszczyźnie edukacyjnej, sportowej i kulturalnej pomiędzy Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, a Zespołem Szkół Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie.

Podczas gali rozdania nagród uczniowie, pod opieką p. Agaty Telej, mieli możliwość obejrzenia wszystkich prac konkursowych oraz wystawę rosyjskich suwenirów. Uczennice nie wróciły do domu z pustymi rękoma, gdyż każda otrzymała dyplom z podziękowaniem za udział w konkursie, zaś uczennica klasy VI SP - Milena Jezierska otrzymała wyróżnienie i upominek za przygotowaną pracę plastyczną.

Oprac. Agata Telej

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Autor zdjąć: Koło fotograficzne "MIGAWKA"

Opublikowano dnia: 2014-02-14 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów