mapa strony   |
SmodCMS

 

Dzień owocowy w przedszkolu - ZS Gręzówka

W ramach realizacji programu „ 5 porcji warzyw, owoców i soku” w naszym przedszkolu odbył się DZIEŃ OWOCOWY. Każda grupa ubrana była w kolory następujących owoców:

  • grupa 3 - latków to pomarańczowa mandarynka
  • grupa 4 – 5 latków to żółty banan
  • grupa 0 „A” przybrała postać czerwonego jabłuszka
  • grupa 0 „B” w tym dniu była zieloną gruszką.

W każdej sali w tym dniu było mnóstwo zajęć i atrakcji. Maluszki degustowały mandarynkę w ciągu dnia. Wykonały również pracę plastyczną „mandarynkowe drzewo”. Pani Ania przeprowadziła wiele zabaw ruchowych np. „owocowy pociąg”. Dzieciaczki wyszukiwały również koloru pomarańczowego w swojej sali.

Grupa 4 – 5 latków zaczęła dzień od poznania budowy i wyglądu banana. Następnie przedszkolaki nauczyły się piosenki „Płyną statki z bananami”. Pani Ania przygotowała z dziećmi przepyszne bananowe babeczki, a pani Jola szaszłyki owocowo – miasteczkowe w roli głównej z bananem. 4 – 5 latki wykonały również pracę plastyczną „banan” oraz zbudowały żółtego banana z klocków.

W grupie 0”A” było wiele zabaw dydaktycznych np.

”Poszukiwacze wiedzy”, „Co się zmieniło?” itp. Wszystkie dzieci wspólnie skandowały rymowanki: „Piątka! Cześć! Idę jeść!” „Skok! Po witaminowy sok”.

Wraz z panią Dorotką wykonały przepyszny deser jabłkowo – miasteczkowy. Układały talerze według 5 zmysłów oraz nauczyły się piosenki „J jak jabłko robimy sobie sok”.

Grupa 0 „B” zaczęła swój dzień od nauki piosenki „Pac gruszka do fartuszka” oraz układu tanecznego do niej. Odbyły się również konkurencje sportowe z udziałem gruszki. W ramach zajęć starszaki omówiły wygląd, a także walory zdrowotne gruszki. Wykonały również pracę plastyczną „Gruszka”, a także z panią Elą i Agnieszką zorganizowały poczęstunek z okazji urodzin gruszki – ciasteczka z gruszką i sok w kolorze zielonym.

Jak wiadomo zdrowe odżywianie i sport są bardzo ważne w życiu każdego dziecka. W naszym przedszkolu nie zabrakło również konkurencji sportowych. Każda grupa brała czynny udział w tych zmaganiach. Za wytrwałość i wysiłek przedszkolaki zostały nagrodzone upominkami.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opracowanie: Jolanta Grzyb

Opublikowano dnia: 2014-03-03 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów