mapa strony   |
SmodCMS

 

Przedszkolaki poznają świat książki - ZS Gręzówka

21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, a 3 marca - Międzynarodowy Dzień Pisarza w związku z tymi dniami - 25 lutego 2014 r. grupy: 0 "A" i 0 "B", a także 4-5-latki udały się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Gręzówce. Dzięki uprzejmości pań: Alicji Śledź i Marty Ponikowskiej przedszkolaki zostały oprowadzone po bibliotece, a także brały czynny udział w ciekawych zajęciach prowadzonych przez panie z biblioteki.

Dzieci dowiedziały się dużo interesujących rzeczy o książce, jej budowie, z czego się składa, jakie mamy rodzaje książek, a także jak należy postępować z książkami, aby nie zniszczyły się i służyły innym czytelnikom. Przedszkolaki miały również okazję wypożyczyć swoją pierwszą książkę.

Grupa 0 "B" nie zapomniała także o naszej szkolnej bibliotece, do której zostaliśmy zaproszeni dzięki uprzejmości pani Bożeny Mojskiej. Pani bibliotekarka podczas spotkania przeczytała przedszkolakom książkę Katarzyny Małkowskiej i Bogusława Michalca "Legenda o królowej Jadwidze". Na zajęciach w bibliotece dzieci dowiedziały się, że książki są cennym źródłem informacji i warto po nie sięgać jak najczęściej.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opracowanie: A.Karwowska

Opublikowano dnia: 2014-03-03 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów