mapa strony   |
SmodCMS

 

Nasza uczennica laureatką Międzynarodowego Konkursu Bóbr - ZS Świdry

7 marca 2014r. odbyło się uroczyste zakończenie VIII edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr". W auli Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zgromadzili się laureaci i wyróżnieni uczniowie wraz z opiekunami z całej Polski.

W kategorii - klasy I – III szkoły podstawowe uczennica klasy II Zespołu Szkół w Świdrach – Magdalena Oskroba zajęła w konkursie II miejsce, zdobywając 107,50 na 120 możliwych, tym samym znalazła się w gronie laureatów. Dzięki życzliwości rodziców uczennicy, którzy zapewnili transport do Torunia, delegacja naszej szkoły (Magdalena Oskroba – laureatka z opiekunem - dyrektorem Zespołu Szkół w Świdrach p. Agnieszką Śledź) uczestniczyła w tej uroczystości. Program uroczystości obejmował: Rozpoczęcie uroczystości przez Dziekana WMiI UMK, Informację o VIII edycji Konkursu Bóbr, Wykład „Programowanie”, który przedstawił prof. Maciej M Sysło. Rozdanie nagród i wręczenie dyplomów laureatom oraz opiekunom.

Konkurs Bóbr jest międzynarodowym konkursem z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Jest adresowany do uczniów we wszystkich typach szkół. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną. W Polsce, organizatorami Konkursu Bóbr są: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz firma VULCAN z Wrocławia, a wsparcia udzielają Polskie Towarzystwo Informatyczne (PTI) Oddział Kujawsko-Pomorski z siedzibą w Toruniu, Stowarzyszenie Nauczycieli Technologii Informacyjnej (SNTI) z siedzibą we Wrocławiu oraz Uniwersyteckie Centrum Nowoczesnych Technologii Nauczania (UCNTN) Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W tegorocznym konkursie, w kategorii klas I – III, udział wzięło 2464 uczniów z 501 szkół podstawowych.

Do konkursu uczennicę przygotowywała pani Marzena Szczygielska – nauczyciel zajęć informatycznych.

Jest to bardzo prestiżowe osiągnięcie.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2014-03-14 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów