mapa strony   |
SmodCMS

 

Ekonomia jest prosta - ZS Gołąbki

O tym, że ekonomia jest prosta przekonali się uczniowie Zespołu Szkół w Gołąbkach w piątek 14 marca. W świat finansów oraz zawiłych zagadnień związanych z ekonomią i gospodarką zabrał młodzież pan Mateusz Popławski, który przybył do naszej szkoły na zaproszenie p.Agnieszki Łazugi.

Na spotkaniu, młodzież klas IV – VI SP, poznała zasady działania banków oraz wzięła aktywny udział w rozmowie na temat pieniędzy, zakupów, oszczędzania, pożyczania i planowania domowego budżetu.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Na uczniów czekało bowiem szereg atrakcji: swobodna pogadanka, burza mózgów, zadania matematyczne, krzyżówki. Najaktywniejsi uczestnicy warsztatów zostali nagrodzeni przez naszego gościa słodką niespodzianką, a każdy podopieczny otrzymał książeczkę wydaną przez Instytut Obywatelski pt. „Ekonomia jest prosta”.

Uczniowie wyszli ze spotkania bogatsi o nowe doświadczenia. Wiedzą, że aby w dorosłym życiu podejmować rozważne decyzje i dobrze gospodarować pieniędzmi, należy kształtować odpowiednie nawyki już w dzieciństwie.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opracowanie: A. Łazuga

Opublikowano dnia: 2014-03-21 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów