mapa strony   |
SmodCMS

 

Tobie, Książko, przyrzekamy! - ZS Krynka

19 marca dla wszystkich pierwszaków z naszej szkoły był z pewnością wyjątkowym dniem. Wielu z nich po raz pierwszy przekroczyło próg biblioteki szkolnej. Zostali przywitani przez panią bibliotekarkę - Jolantę Adamowicz, Wróżkę (Wiktoria Kędziora –kl. VI) oraz specjalnie przybyłą na tę uroczystość Pippi Langstrumpf (Aleksandra Mikusek – kl. VI) .

Przyszli czytelnicy zapoznali się z pomieszczeniami biblioteki, ich przeznaczeniem i gromadzonymi w nich zbiorami. Porozmawiali o różnicach pomiędzy wypożyczalnią a czytelnią, biblioteką a księgarnią. W trakcie rozmowy przypomnieli co to znaczy szanować książki - co można, a czego nie można robić, aby książki nie zniszczyć.

Po obejrzeniu książek z różnych działów „bajkowy pociąg” wyruszył do czytelni. Tam na dzieci czekały ciekawe niespodzianki. Pippi i Wróżka poprzez zagadki i różne zabawy literackie sprawdziły, czy pierwszaki mogą stać się pełnoprawnymi użytkownikami naszej biblioteki. Za każdą prawidłową odpowiedź przyszły czytelnik otrzymał zakładkę do książki, wykonaną przez koleżanki i kolegów z klasy II i IV SP.

Okazało się, że wszystkie dzieci poprawnie rozwiązały przygotowane zadania i tym samym mogły przystąpić do złożenia przyrzeczenia:

My, uczniowie pierwszej klasy Tobie,
Książko, przyrzekamy,
że szanować Cię będziemy,
krzywdy zrobić Ci nie damy.
Obowiązków czytelnika
będziemy przestrzegać pilnie
I z Twych rad i Twych mądrości
korzystać od dziś usilnie!
Przyrzekamy!

A potem nadszedł długo oczekiwany moment. Nowi czytelnicy z wielkim zaangażowaniem udali się na poszukiwanie „swojej” pierwszej książki z biblioteki. Przeglądali, wybierali, posapywali z emocji, wymieniali uwagi i zachwalali jeden drugiemu wybrane przez siebie pozycje. Na koniec szybko podbiegali do biurka pani bibliotekarki i … WYPOŻYCZALI!!! Pierwsze spotkanie z biblioteką przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze. Mam nadzieję, że od dziś pierwszaki często będą odwiedzać naszą bibliotekę.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Jolanta Adamowicz

Opublikowano dnia: 2014-03-28 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów