mapa strony   |
SmodCMS

 

Fizyczne eksperymenty gimnazjalistów - ZS Gołąbki

24 marca br. uczniowie klas I Gimnazjum w Gołąbkach wzięli udział w wyjeździe do Warszawy. Miał on charakter ściśle naukowy, jego głównym celem było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik i udział w laboratorium fizycznym „Władcy światła”.

Wizyta w laboratorium była okazją do wcielenia się w role fizyków. Uczniowie ubrani w białe fartuchy, jak prawdziwi naukowcy, mieli okazję poznać wiele ciekawostek fizycznych. Przekonali się, że światło laserowe nie występuje w naturze, a jego niezwykłe cechy wykorzystujemy w: medycynie, multimediach, internecie. Młodzi fizycy mieli okazję sprawdzić, jak można wykorzystać lasery do pomiaru grubości włosa i do bezprzewodowej transmisji danych (np. muzyki). Na zakończenie zajęć uczniowie wykonali najprawdziwsze trójwymiarowe zdjęcia, czyli hologramy. Swoje fotograficzne dzieła zabrali do domu.

Po zakończeniu ciekawych doświadczeń wszyscy udali się do Centrum Handlowego PROMENADA. Tam w Kinie Cinema City obejrzeli film pt. „ Obietnica”. Prezentował on historię polskich nastolatków, których patologiczne zachowania wynikały z braku silnych i przemawiających do młodego człowieka wzorców oraz zainteresowania ze strony dorosłych .

Organizatorkami wyjazdu były panie: Elżbieta Goławska i Ewa Osiak.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opracowanie: E. Osiak

Opublikowano dnia: 2014-03-28 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów