mapa strony   |
SmodCMS

 

"Drzazgi" spektakl Teatru Zwierciadło - ZS Krynka

W dniu 7 marca 2014 r. naszą szkołę odwiedził Teatr Zwierciadło z Łodzi, by zaprezentować gimnazjalistom oraz uczniom kl. VI szkoły podstawowej spektakl pt. „Drzazgi”. To było niezwykłe przedstawienie, poruszające problem narkomanii i choroby AIDS wśród młodych ludzi. Bohaterem sztuki był Polak, który wyjechał do Paryża w poszukiwaniu nowego, lepszego życia. W obcym kraju podejmując lekkomyślne decyzje wpadł w wir uzależnienia od narkotyków. Poznał niewidomą dziewczynę, którą nieumyślnie wciągnął w swój narkotykowy agresywny świat. Pewnego dnia doszło do tragedii. To wydarzenie na zawsze odmieniło życie dwojga młodych ludzi. Widzowie z uwagą i zaciekawieniem śledzili losy głównego bohatera.

Sztuka pt. „Drzazgi” jest przestrogą dla ludzi, którzy lekkomyślnie brną w inny, nieznany, wyimaginowany świat. Narkomania - pochłania coraz szersze kręgi młodych ludzi. Tekst i reżyseria spektaklu Krzysztof Kaczmarek. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach programu profilaktycznego Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łukowie oraz Planu Lokalnych Inicjatyw Kulturalnych GOK Łuków.

Po spektaklu Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury pan Henryk Wysocki zaprosił młodzież do udziału w konkursie na plakat profilaktyczny o tematyce przeciwdziałania alkoholizmowi, narkomanii i paleniu tytoniu: NIE PALĘ NIE PIJĘ NIE BIORĘ TANIEC I MUZYKĘ WOLĘ.

Opublikowano dnia: 2014-04-02 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów