mapa strony   |
SmodCMS

 

"Palmy wielkanocne" - ZS Gręzówka

Tradycje związane z Wielkanocą są głęboko zakorzenione w naszej kulturze. Nie wyobrażamy sobie przeżywania tych wyjątkowych dni bez konkretnych symboli. Należą do nich nie tylko baranki czy pisanki, ale również palmy wielkanocne.

Obchody Wielkiej Nocy rozpoczynają się już w Niedzielę Palmową, a symbolem tego dnia jest palma wielkanocna. W Polsce zwyczaj święcenia palm pojawił się w średniowieczu. Według tradycji chrześcijańskiej upamiętniają one wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Mieszkańcy witali wtedy Chrystusa właśnie palemkami.

Ekoludki z grupy 0 "B" z przedszkola w Gręzówce kultywują tradycje przekazywane im z pokolenia na pokolenie. W związku z tym dnia 08.04.2014r. - na zaproszenie wychowawczyni Elżbiety Mariuszyc - gościliśmy w naszej grupie panie z Koła Gospodyń Wiejskich (mamę, babcię i ciocię Julii), które nauczyły nas robienia palemek. Dzieci przekonały się że to niełatwa praca. Wykonanie wielkanocnej palmy to duże wyzwanie dla przedszkolaków, lecz gdy w pracy pomagają nam tacy wspaniali goście to staje się ono zupełnie łatwe.

Nasze palmy są już gotowe i czekają na Niedzielę Palmową. Tymczasem ozdabiają nasz kącik świąteczny, który stał się jeszcze bardziej kolorowy.

Dziękujemy paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Gręzówce za serdeczną, miłą atmosferę, która wprowadziła nas wszystkich w przedświąteczny nastrój.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opracowanie: Elżbieta Mariuszyc

Opublikowano dnia: 2014-04-11 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów