mapa strony   |
SmodCMS

 

"Zabawa w kolory" Oddział 5 i 6-latków - ZS Krynka

Dzieci 5 i 6-letnie z Przedszkola w Krynce postanowiły powitać wiosnę „Kolorowym Tygodniem Wiosny”. Codziennie przychodziły ubrane w inny kolor: brązowy, żółty, zielony, czerwony. Do barw dostosowane były zajęcia i zabawy.

Tydzień rozpoczął się 17 marca bardzo słodkim Dniem Czekolady. Dzieci odgadywały czekoladowe zagadki, poznały historię powstania czekolady. Wysłuchały też opowiadania ,,O czekoladowej złości Krzysia”, który był wielkim czekoladowym łasuchem ale zrozumiał, że nie można zjadać zbyt wielu słodyczy. Była też zabawa przy piosence ,,Najłatwiejsze ciasto w świecie”. Przedszkolaki wykonywały kolorowe bibułkowe cukierki. Zostali też wybrani król i królowa czekolady. Pełen radości dzień zakończył się apetycznym deserem - czekoladowymi batonikami.

Dnia 18 marca obchodziliśmy dzień żółty - Dzień Słońca. Grupa przedszkolna ,,Słoneczka” - nie mogła zapomnieć o tym święcie. Ponieważ poranek był pochmurny, dzieci postanowiły przywołać słońce radosną piosenką ,,Świeci słoneczko”. Słoneczko wysłuchało ich prośby i pięknie zaświeciło, przynosząc dzieciom wiele radości. Następnie bawiły się w słoneczko, wykonywały zadania, które dostały w liście od słońca oraz wykonywały piękne słoneczka ze zwiniętych pasków bibuły, bawiły się słuchając wierszy, śpiewały piosenki o słoneczku.

Natomiast w czerwonym Dniu Biedronki - 19 marca - tańczyły z paskami z bibuły, słuchały bajki o ,,Czerwonym Kapturku” i z zapałem wykonywały formę przestrzenną - biedronka. Pięknie wykonane czerwone biedronki ozdobiły naszą wystawkę prac.

W zielonym Dniu Żabki – 20 marca - wyszukiwały zielone zabawki, grały w zielone, wykonywały wydzierankę wesołej żabki z kolorowego papieru, słuchały opowiadania „Sprytna żabka”. Budowały też pomysłowe wieże z zielonych klocków. W pierwszym dniu wiosny brały udział w jej powitaniu i zaznaczyły swój udział w uroczystości wesołą piosenką.

Prace z kolorowego tygodnia zostały wywieszone na wystawce na korytarzu i w sali. Dzieciom przez cały tydzień dopisywały humory.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

[B.C.]
Opublikowano dnia: 2014-04-11 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów