mapa strony   |
SmodCMS

 

Porządkowanie trasy rowerowej w rezerwacie Jata

Miejscowe Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Żdżary „Żdżarzanie” społecznie porządkowało trasę rowerową biegnącą nieopodal rezerwatu Jata. Sprzątanie ścieżki przygotowywało ją do nowego sezonu rowerowego.

Przedmiotowa inicjatywa była realizacją zobowiązań wynikających z porozumienia zawartego z Nadleśnictwem Łuków.

Przedstawiciele Stowarzyszenia „Żdżarzanie” w osobach: Andrzej Bulak, Tomasz Bulak, Krzysztof Fornal, Jacek Kuc i Sławomir Rybka przez dwa dni, zatem w sobotę 26 kwietnia 2014r. oraz w piątek 02 maja 2014r., sprzątali trasę. W pierwszym dniu porządkowano odcinek od „Ranczo pod bocianami” do parkingu niedaleko miejscowości Klimki, a w drugim pozostałą część, więc trasę rowerową położoną wzdłuż drogi łączącej Gręzówkę z Dąbiem oraz wzdłuż pól nad Dąbiem, w kierunku Żdżar.

Licząca około 17,5 km długości trasa dla posprzątania wymagała sporego zaangażowania. Niestety z roku na rok śmieci nie ubywa. O ile jeszcze na leśnych fragmentach trasy ich ilość jest sporadyczna, to na odcinkach ścieżki, gdzie dopuszczalny jest także ruch samochodowy śmieci jest już znacznie więcej. Podczas akcji zebrano łącznie 25 worków śmieci. Dzięki uprzejmości Nadleśniczego Nadleśnictwa Łuków Grzegorza Ussa oraz Wójta Gminy Łuków Mariusza Osiaka część z nich przetransportowano do pojemników Nadleśnictwa, a część zostanie odebrana przez gminną firmę.

Aktualnie trasa rowerowa znajduje się w należytym stanie. Zachęca do rajdów. Wspólnie podjęty wysiłek, sektora tak publicznego, jak i pozarządowego, bezsprzecznie służy dobru ogólnemu mieszkańców, a popularność spacerów pieszych, przejażdżek rowerowych, czy marszów Nordic Walking potwierdza tylko jego słuszność i zasadność.

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Opublikowano dnia: 2014-05-07 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
Ostatnio edytowane dnia: 2014-05-08
| Wróć do listy artykułów