mapa strony   |
SmodCMS

 

"Ekoludki" i "Jagódki" na majowej wycieczce - ZS Gręzówka

Dnia 06 maja 2014r. nauczycielki: Elżbieta Mariuszyc, Jolanta Grzyb i Anna Koper zorganizowały dla przedszkolaków z grupy 4-5-latków i z grupy 0 "B" wycieczkę do Łukowa.

Ten dzień przedszkolaki zaczęły od pobytu w Starostwie Powiatowym w Łukowie. Dzieci zwiedziły gabinet pana Starosty, w którym najbardziej przykuły ich uwagę piękne puchary. W czasie gdy nasi milusińscy z zainteresowaniem oglądały stanowisko pracy pan starosta Janusz Kozioł przybliżał im obowiązki i zadania jakie należą do Starosty. Pan Starosta przygotował dla przedszkolaków słodki poczęstunek przy ogromnym stole. Dzieci rozmawiały także z wicestarostą Krzysztofem Tymoszukiem i sekretarzem powiatu Jerzym Siwcem, który to zaprowadził nas do Sali konferencyjnej im. Jana Pawła II, w której chętne dzieci mogły powiedzieć coś o sobie przez mikrofon. Na zakończenie spotkania kierownictwo Starostwa dostało od przedszkolaków kwiaty - wykonane przez panie z grupy 4-5-latków, natomiast dzieci otrzymały drobne pamiątki z wizyty w łukowskim starostwie.

Kolejnym punktem naszej wycieczki był spacer do ŁOK-u na przedstawienie "Kopciuszek" w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 2 w Łukowie. Spektakl ten gimnazjaliści wystawili w dwóch językach: niemieckim i polskim, natomiast biletem wstępu były plastikowe korki zbierane w ramach akcji "Zakręceni dla Mai". Nasze dzieci spisały się na medal. Rodzice przedszkolaków zawieźli do Gimnazjum nr 2 dla naszej chorej rówieśnicy kilka ogromnych worków z plastikowymi zakrętkami. Miłą niespodzianką dla "Jagódek" i "Ekoludków" było spotkanie z Mają - wesołą i uśmiechniętą dziewczynką. Po przedstawieniu przedszkolaki zostały zaproszone na scenę, gdzie tańczyły wspólnie z młodymi "aktorami" do nowoczesnych i skocznych piosenek. Niestety zabawa dobiegła końca.

Nadszedł więc czas na ostatni punkt naszego wyjazdu - wizyta w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie. Odwiedziny odbyły się w ramach programu edukacyjnego "Wokół mnie jest bezpiecznie". Strażacy przywitali nas bardzo miło. Na początku spotkania dzieci wysłuchały na czym polega praca strażaka i czym różni się strażak ochotnik od strażaka zawodowego. W trakcie wizyty zostały omówione takie zagadnienia jak prawidłowe zgłaszanie informacji o zdarzeniu, omówienie bezpiecznego zachowania w trakcie zabaw oraz zasady odpowiedniego zachowania gdy ma miejsce zdarzenie zagrażające zdrowiu, życiu ich własnemu lub osobom postronnym. Uświadomiono dzieciom, iż strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków drogowych oraz do udzielania pomocy zwierzętom. Utrwalone też zostały numery alarmowe – 998 i 112, które każde dziecko znać powinno. Dzieci miały tego dnia okazję zobaczyć z bliska samochody pożarnicze, ich wyposażenie oraz mogły zająć w nich miejsce kierowcy. Zaprezentowano nam sprzęt pożarniczy i sprzęt ratownictwa drogowego. Strażacy zademonstrowali jak wygląda pełne umundurowanie. Pokazali „kosmiczny” strój chroniący przed bardzo wysoką temperaturą. Najwięcej emocji wzbudziło przymierzanie hełmu strażackiego oraz lanie wody z wężów strażackich. Na zakończenie wizyty w KPPSP w Łukowie "Ekoludki" i "Jagódki" wręczyły strażakom kwiatki i odśpiewały im "Sto lat" z okazji niedawno obchodzonego przez nich święta w dzień św. Floriana - patrona strażaków.

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Opracowanie: Elżbieta Mariuszyc

Opublikowano dnia: 2014-05-13 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów