mapa strony   |
SmodCMS

 

Wyprawa Uniamo Le Generazioni - Łączymy Pokolenia

Chorągiew Lubelska Związku Harcerstwa Polskiego z przedstawicielami Hufca Łuków i Tomaszów Lubelski brała udział w uroczystościach 70 rocznicy bitwy o Monte Cassino.

„Przechodniu powiedz Polsce, żeśmy polegli wierni w jej służbie”- wezwanie tej treści harcerze odczytali na Polskim Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino. To testament żołnierzy 2 Korpusy Polskiego, dla którego skauci przybyli do Włoch.

Obok niedzielnych uroczystości upamiętniających bitwę, młodzi ludzie mieli okazję porozmawiać ze świadkami tamtych wydarzeń, poznać historię, spędzić czas w wyjątkowych miejscach w dolinie rzeki Liri i na wzgórzach Monte Cassino.

W drodze powrotnej z uroczystości harcerze wzięli udział we Mszy Świetnej w Bazylice Świętego Piotra na Watykanie, którą sprawował Jozef Guzek- biskup polowy Wojska Polskiego. Po nabożeństwie mieli możliwość pokłonienia się przy grobie Świętego Jana Pawła II. Na zakończenie został zawiązany krąg pożegnalny harcerzy na Placu Świętego Piotra. Po odśpiewaniu „Bratniego słowa” skauci rozpoczęli powrotną drogę do domu.

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Opublikowano dnia: 2014-05-27 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów