mapa strony   |
SmodCMS

 

Dzień Dziecka w Aleksandrowie

W ramach obchodów II Gminnego Dnia Dziecka w niedzielę 1 czerwca na terenie sportowo-rekreacyjnym przy Szkole Podstawowej w Aleksandrowie odbył się festyn rodzinny. Organizatorzy imprezy - Gminna Biblioteka Publiczna w Łukowie, przy współpracy z Urzędem Gminy Łuków, Gminnym Ośrodkiem Kultury oraz Szkołą Podstawową w Aleksandrowie, zapewnili szereg atrakcji dla milusińskich.

Były zabawy i konkursy prowadzone przez wodzireja pana Arkadiusza Ostrowskiego oraz Panie z flii bibliotecznych przebranie za postaci z bajek jak również zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach, przejażdżki na kucyku.

Dużym zainteresowaniem, nie tylko dzieci, ale i całych rodzin, cieszyło się spotkanie z Wiolettą Piasecką - autorką ponad 40 baśni i bajek dla dzieci, dwóch biografii m.in. Hansa Chrystiana Andersena i Faustyny Morzyckiej, czterech sztuk teatralnych, wielu słuchowisk radiowych.

Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku. Rodzice uczniów szkoły Podstawowej oraz bibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej w Łukowie częstowały dzieci ciastem, pączkami oraz napojami.

Festyn był okazją do zaprezentowania dokonań dzieci i młodzieży z gminy Łuków. Młodzież z Zespołu Szkół w Gołąbkach wystąpiła w przedstawieniu tanecznym pt. „Laleczka z saskiej porcelany”, zaś czytelnicy GBP Filia w Dmininie zaprezentowali brazylijską sztukę walki capoeira, której formy są rytmiczne, akrobatyczne i skupiają się na kopnięciach.

Zespól ludowy, działający przy Zespole Szkół w Gręzówce wystąpił z programem tańców ludowych.

Zwieńczeniem imprezy był konkurs wokalny „Muzyczne Igraszki” , podczas którego uczniowie szkół oraz czytelnicy bibliotek z naszej gminy mogli zaprezentować umiejętności wokalne.

Nagrody laureatom wręczyli: Pan Wójt Gminy Łuków Mariusz Osiak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Pan Henryk Wysocki oraz Leszek Kamola – nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. M. Karłowicza w Łukowie. Dyplomy dla nagrodzonych wypisała pisarka Wioletta Piasecka.

Podczas festynu można było skorzystać z porad kosmetycznych konsultantek firm Mary Kay oraz Oriflame. Były też stoiska z popcornem i wata cukrowa, a także z zabawkami.

FOTOGALERIA Z IMPREZY - KLIKNIJ W PONIŻSZE ZDJĘCIE

Fotogaleria z imprezy - kliknij

Opublikowano dnia: 2014-06-05 przez: * webadmin * w kategoriach: Biblioteki, Informacje
Ostatnio edytowane dnia: 2014-06-05
| Wróć do listy artykułów