mapa strony   |
SmodCMS

 

III Festyn Rodzinny w Dąbiu

Na dobry początek wakacji w Dąbiu odbył się Festyn Rodzinny. Zorganizowana po raz trzeci impreza, cieszyła się wysoką frekwencją. Dostępne atrakcje, miła atmosfera, słoneczny dzień zapewniły udaną zabawę.

Festyn otworzyli i wspólnie poprowadzili Joanna Kożuchowska oraz Krzysztof Fornal, Radny Powiatu Łukowskiego. Po powitaniu uczestników oraz gości festyn zdominowały występy sceniczne.

Przed publicznością zaprezentowały się uczennice z ZS w Dąbiu. Wystąpiły dwa zespoły taneczne, dziewczynki z klasy III i VI, które przygotowały: Wanda Świder oraz Paulina Radzikowska. Z kolei dzieci ze SP w Wólce Domaszewskiej zaprezentowały tańce ludowe, także w ramach Zespołu Tańca Ludowego „RYTM”. Dzieci przygotował do występów Robert Marcinek. Dla zgromadzonych wystąpiły także Zespoły Ludowe: „MELODIA” z Domaszewnicy, „CZERWONA JARZĘBINA” ze Stanina, „ŚWIDERZANKI” ze Świderek oraz „JAGÓDKI” ze Żdżar. Indywidualnie zaśpiewały: Julia Pytlik z Wólki Domaszewskiej oraz Joanna Kożuchowska z Dąbia.

Po występach artyści zostali nagrodzeni dyplomami uczestnictwa, które wspólnie wręczyli: Wójt Gminy Łuków Mariusz Osiak oraz Radna Gminy Łuków Elżbieta Dynek.

Po występach Joanna Kożuchowska oraz Krzysztof Fornal przeprowadzili konkurs sprawnościowy o tytuł: „SUPER FARMERA FESTYNU”. Rywalizacja nawiązywała do słynnego serialu „RANCZO”, stąd nie zabrakło konkurencji takich, jak: „Rzut widłami … do sąsiada (Wargacza)”, „PIETREK KAPSEL SHOW”, „Rzut Wackiem”, „Spełnij małżeński obowiązek”, „Z ławeczki powrót do domu”, „Kozie mleko Hadziuka najlepsze na świece”, „Duo Spoko i taniec w gumiakach”, czy „Celne oko Hadziuka”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a jego zaskakujący przebieg wywoływał wśród publiczności salwy śmiechu. Ponad wszelką wątpliwość zwyciężył Konrad Sadło z Dąbia, zdobywając tytuł oraz nagrodę główną, którą ufundował Prezes ANR Leszek Świętochowski.

Popularnością wśród dzieci cieszyły się dmuchańce. Najmłodsi chętnie też jeździli kucykami oraz bryczką. Wysokie powodzenie zyskały gry i zabawy prowadzone przez Henrykę Sadło i Magdę Sadło z GBP w Łukowie. Gorące dania i zimne napoje dopełniły oferty festynu.

Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna pod gołym niebem. Popisowo zagrał zespół „SPECTRUM LIVE”. Zabawie nie było końca. Staje się już tradycją, że wakacje swój początek mają w Dąbiu.

Organizatorzy: Ludowy Zespół Sportowy „BÓR” Dąbie, Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbiu, Rada Sołecka miejscowości.

Sponsorzy: Ludowy Zespół Sportowy „Bór” Dąbie, Pizzeria „Da Grasso” w Łukowie, Wioletta i Krzysztof Sadło, Iwona i Daniel Czubaszek, Anna i Wojciech Czubaszek, Marzena i Jarosław Mirek, Eugenia i Henryk Sadło, Małgorzata i Ireneusz Więckowscy.

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Opublikowano dnia: 2014-07-09 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów