mapa strony   |
SmodCMS

 

Gmina Łuków: "Ranczo" na wakacyjnym festynie w Dąbiu - IAS24

Turniej sprawnościowy nawiązujący do serialu "Ranczo", występy artystyczne uczniów i zespołów ludowych oraz przejażdżki na kucykach i nocna zabawa pod gołym niebem - to tylko niektóre z atrakcji tegorocznego festynu na początek wakacji, który odbył się w Dąbiu w gminie Łuków.Najbardziej emocjonujące okazały się zmagania uczestników konkursu o tytuł "Super Farmera", związanego z bohaterami telewizyjnego "Rancza". Wśród konkurencji były m.in.: "Rzut widłami … do sąsiada (Wargacza)", "Pietrek Kapsel Show", "Spełnij małżeński obowiązek", "Z ławeczki powrót do domu", "Duo Spoko i taniec w gumiakach" oraz "Celne oko Hadziuka". Niekwestionowanym zwycięzcą zawodów, którym towarzyszyły oklaski i salwy śmiechu publiczności, został Konrad Sadło z Dąbia, zdobywając tytuł i nagrodę, ufundowaną przez prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych Leszka Świętochowskiego.

Zanim kandydaci na "farmerów" przystąpili do rywalizacji uczestnicy festynu mogli podziwiać zdolności artystyczne uczniów i zespołów ludowych z gminy Łuków i sąsiednich gmin. Podczas imprezy, którą prowadzili Joanna Kożuchowska i Krzysztof Fornal, Zespół Szkół w Dąbiu reprezentowały dwa zespoły taneczne. Dziewczynki z klasy III i VI zatańczyły układy, przygotowane pod kierunkiem Wandy Świder i Pauliny Radzikowskiej.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wólce Domaszewskiej w gminie Wojcieszków z opiekunem Robertem Marcinkiem i Zespołu Tańca Ludowego "Rytm" zaproponowały pokaz tańców ludowych, a tę część imprezy uzupełniły występy zespołów ludowych "Melodia" z Domaszewnicy, "Czerwona Jarzębina" ze Stanina, "Świderzanki" ze Świderek i "Jagódki" ze Żdżar. Indywidualnie zaśpiewały również Julia Pytlik z Wólki Domaszewskiej i Joanna Kożuchowska z Dąbia.

Wszyscy artyści otrzymali podziękowania i dyplomy, które wręczali wójt gminy Łuków Mariusz Osiak i miejscowa radna Elżbieta Dynek.

Największą popularnością wśród dzieci cieszyły się harce na dmuchańcach, przejażdżki bryczką i na kucykach oraz gry i zabawy, które poprowadziły Henryka Sadło i Magda Sadło z Gminnej Biblioteki Publicznej w Łukowie.

W finale festynu odbyła się zabawa taneczna pod gwiazdami z zespołem "Spectrum Live".

Organizatorzy imprezy, którymi byli Ludowy Zespół Sportowy "Bór", Ochotnicza Straż Pożarna i Rada Sołecka Wsi Dąbie, podkreślają, że tak bogaty program nie mógłby zostać zrealizowany gdyby nie pomoc sponsorów. Festyn wsparli: LZS "Bór" Dąbie, Pizzeria "Da Grasso" w Łukowie, Wioletta i Krzysztof Sadło, Iwona i Daniel Czubaszek, Anna i Wojciech Czubaszek, Marzena i Jarosław Mirek, Eugenia i Henryk Sadło oraz Małgorzata i Ireneusz Więckowscy.

Gmina Łuków - foto

Opublikowano dnia: 2014-07-09 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów