mapa strony   |
SmodCMS

 

Relacja z VIII Festynu Transportowców w Żdżarach

Już po raz ósmy odbył się Festyn Transportowców w Żdżarach. Słoneczna pogoda oraz mnogość przygotowanych atrakcji zgromadziły całe rodziny. Festyn był dobrym pomysłem na spędzenie czasu w wakacyjną niedzielę.

Zabawę rozpoczął Krzysztof Fornal, radny Powiatu Łukowskiego, który w imieniu mieszkańców Żdżar powitał na Święcie Transportowców zgromadzonych uczestników oraz zaproszonych gości. Po powitaniach Prezes ANR Leszek Świętochowski dokonał uroczystego otwarcia festynu. Miłym akcentem imprezy było wręczenie przez Prezesa upominków za działalność społeczną Sołtysowi Żdżar Sławomirowi Rybce oraz Przewodniczącej KGW Jolancie Romańczyk.

Duże sportowe emocje wywołał mecz piłkarski rozegrany pomiędzy dziećmi a ich rodzicami. Mecz zakończył się sprawiedliwym remisem (5:5). W nagrodę za podjęcie rywalizacji z teoretycznie „silniejszym” przeciwnikiem dzieci otrzymały darmowe bilety na Kulę-Bańkę. Uhonorowano także najmłodszego zawodnika meczu Dawida Rybkę, który otrzymał piłkę nożną.

Podczas występów scenicznych zaprezentowały się kolejno: „Jagódki” ze Żdżar z kierownik Elżbietą Dynek, „Modry Len” z Adamowa z kierownik Aliną Górczyńską, „Czerwona Jarzębina” ze Stanina z kierownik Janiną Gajewską, indywidualnie Klaudia Borejko oraz Natalia Wysocka, „Mroczkowiacy” z Jeleńca z kierownikiem Antonim Mroczkowskim, a także „SENIOR” z Ulana z kierownik Teresą Niewęgłowską. Występujący od organizatorów festynu oraz od miejscowych „Jagódek” z rąk Krzysztofa Fornala oraz Elżbiety Dynek, radnej gminy Łuków, otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa.

Festyn w przygotowaniu wparły różne organizacje i instytucje. Wojskowe Koło Łowieckie 335 „Przyszłość” utworzyło bezpłatne stoisko strzeleckie oraz nagrodziło zwycięzców. Konna Straż Ochrony Przyrody i Tradycji zapewniła darmową jazdę konną. Bank Zachodni WBK, Placówka Partnerska w Łukowie, przeprowadził dla dzieci konkurs „Wakacyjne marzenie” oraz zapewnił najmłodszym malowanie twarzy. Z kolei Klaudia Borejko oraz Natalia Wysocka otrzymały za występ upominki od Firmy Ubezpieczeniowej Bożeny Lipiec. Wskazanym podmiotom prezes Stowarzyszenia „Żdżarzanie” Jacek Kuc wręczył symboliczne dyplomy uczestnictwa, dziękując za okazaną pomoc w organizacji festynu.

Podczas festynu odbył się, budzący duże zaciekawienie, konkurs sprawnościowy o tytuł: „SUPER TRANSPORTOWCA FESTYNU”. Przeprowadzone przez prowadzącego konkurencje, jak m.in.: „W gumofilcach (rowerem) do Urzędu”, „Nawlekanie igły… w rękawicach”, „Smaki Świata, czyli OSTROżnie z papryczką…”, „Wczorajszy, szuka wody…”, „Złote jaja… w stogu siana” oraz „Poszukiwacze zaginionej złotówki…”, rozśmieszyły publiczność. Zwyciężył Dariusz Rybka, zdobywając tytuł oraz ufundowane przez Prezesa ANR Leszka Świętochowskiego nagrody.

Na festynie nie zabrakło stoisk, straganów i kramów z zabawkami. Była możliwość jazdy kucykami. W Kuli - Bańce można było sprawdzić, jak się chodzi… po wodzie. Na motocyklu zgromadzeni robili sobie pamiątkowe zdjęcia. Była regionalna kuchnia, gorące dania i zimne napoje.

Tradycyjnie festyn zwieńczyła wieczorna zabawa pod gołym niebem, którą poprowadził DJ VALDEE.

Organizatorzy dziękują za wsparcie sponsorom festynu, którymi byli: Pani Danuta i Pan Dariusz Czubaszek, Pani Mariola i Pan Stanisław Bareja, Pani Barbara i Pan Stanisław Łukasik, Pani Wioletta i Pan Krzysztof Sadło, Pani Agnieszka i Pan Józef Łukasik oraz Pani Zofia i Pan Jan Stępniccy. Jeden ze sponsorów pragnął pozostać anonimowy.

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Opublikowano dnia: 2014-07-30 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów