mapa strony   |
SmodCMS

 

Znają się na finansach - GBP Aleksandrów

20 mieszkańców Aleksandrowa i okolic wie już, jak zarządzać domowymi finansami i jak założyć elektroniczne konto w banku. To efekt kursu, który ukończyli w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łukowie Filia w Aleksandrowie.

Kurs był skierowany do osób po 50. roku życia. Składał się z pięciu spotkań, podczas których uczestnicy odkrywali tajniki wiedzy ekonomicznej pod kierunkiem bibliotekarzy, przygotowanych do przeprowadzenia kursu podczas szkoleń. Dowiedzieli się, między innymi jak racjonalnie planować wydatki, w jaki sposób bezpiecznie robić zakupy przez Internet, jak posługiwać się e-kontem i na co zwrócić uwagę biorąc kredyt lub decydując się na założenie lokaty.

Agnieszka Jankowska,uczestnik kursu:

Cieszę się, że mogłam skorzystać z propozycji biblioteki dotyczącej szkolenia „ O finansach… w bibliotece” . Do czasu szkolenia nie zdawałam sobie sprawy, jak ważne są szczegóły przy zawieraniu umów z ubezpieczycielem. Drobnostki takie jak: rodzaj zamka, teren, który obejmuje polisa, termin zgłaszania szkody, itp. mają znaczenie Teraz już wiem, że warto przeanalizować oferty różnych ubezpieczycieli.

Biblioteka zrealizowała szkolenie dzięki udziałowi w trzeciej edycji projektu „O finansach w bibliotece”, prowadzonej przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Projekt był realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Zakwalifikowała się do niej jako jedna ze 113 placówek z małych miejscowości z całej Polski.

Anna Wąsiewicz, pracownik biblioteki:

Miło mi, że użytkownicy naszej placówki mogli skorzystać z dodatkowej oferty w formie szkolenia „ O finansach… w bibliotece’’. Była to okazja nie tylko do nauki, ale również do spotkań integracyjnych, oraz wymiany doświadczeń. Mam nadzieję, że w przyszłości biblioteka będzie mogła zaproponować podobne szkolenia.

Według badań przeprowadzonych przez Narodowy Bank Polski („Postawy i zachowania finansowe osób powyżej 55. roku życia z uwzględnieniem płatności bezgotówkowych”, NBP, 2012), tylko co czwarty mieszkaniec Polski powyżej 55. roku życia korzysta z bankowości elektronicznej, a jedynie 17% osób z tej grupy wiekowej płaci przez Internet rachunki.

Dodatkowe informacje:

Anna Wąsiewicz aleksandrowbib@o2.pl 256405872

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2014-07-31 przez: * webadmin * w kategoriach: Biblioteki
| Wróć do listy artykułów