mapa strony   |
SmodCMS

 

Jednodniowy Wójt w Gminie Łuków

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, na jeden dzień nastąpiła „zmiana władzy” w gminie Łuków. Sprawowanie przez jeden dzień funkcji wójta wylicytowała, podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pani Ewa Korzec z Lublina, która przyjechała do Gminy Łuków w towarzystwie 9-letniego chłopca – Patryka Lachowicza.

Na początku wizyty Wójt – Mariusz Osiak zapoznał gości z Gminą Łuków i zasadami funkcjonowania urzędu, następnie zaprosił w teren, pokazując gminę od strony gospodarczej, oświatowej i turystycznej.

Pierwszym wizytowanym miejscem była miejscowość Łazy, a w niej - Podstrefa Łuków TSSE EURO-PARK WISŁOSAN, gdzie goście poznali zasady, na jakich inwestorzy mogą prowadzić tu działalność gospodarczą. W Łazach zobaczyli również świetlicę z zapleczem strażackim, boisko sportowe, przedszkole oraz miejsce wypoczynku zrobione przez mieszkańców ze środków funduszu sołeckiego. W Zarzeczu Łukowskim duże zainteresowanie gości wzbudził zabytkowy kościółek przeniesiony tu w latach 20-tych ubiegłego wieku z Piszczaca. W Strzyżewie poza zespołem szkół, świetlicą i biblioteką, zobaczyli także boisko sportowe i wiatę – miejsce wypoczynku i zabawy mieszkańców. Na wizytowanej trasie znalazł się również kompleks boisk w Turzych Rogach. W miejscowościach Krynka i Gręzówka panie bibliotekarki opowiedziały gościom na temat działalności bibliotek, wykraczającej poza statutowe wypożyczanie książek i promocję czytelnictwa. Pokazały również świetlice, które funkcjonują tuż obok bibliotek. Kolejnym odwiedzanym miejscem na terenie Gminy, był rezerwat Jata, w którym oprócz wiaty edukacyjnej Nadleśnictwa Łuków, goście zobaczyli również pomniki partyzantów polskich i radzieckich oraz żołnierzy Armii Krajowej, a także dowiedzieli się na temat, działającego w czasie okupacji w lasach rezerwatu, obozu partyzanckiego AK.

Wizytę zakończyło spotkanie w Urzędzie Gminy, podczas którego goście podzielili się swoimi wrażeniami z całodniowego pobytu w Gminie Łuków.

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Opublikowano dnia: 2014-08-07 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
Ostatnio edytowane dnia: 2014-08-07
| Wróć do listy artykułów