mapa strony   |
SmodCMS

 

VIII Turniej Piłki Nożnej o „Puchar Lata”

W pierwszą niedzielę sierpnia w Wólce Świątkowej (gmina Łuków) rozegrano VIII Turniej Piłki Nożnej o „Puchar Lata”. Zawody były dobrym sprawdzianem formy przed zbliżającym się początkiem piłkarskiego sezonu.

W turnieju udział wzięły drużyny, wśród których były: LZS „BÓR” Dąbie, ULKS Dębowica, LZS „ORZEŁ” Zalesie, a także gospodarze LZS „WKS” Wólka Świątkowa. Tytułu sprzed roku bronił LZS „GRĘZOVIA” Gręzówka.

Zawody otworzyli prezes Agencji Nieruchomości Rolnych Leszek Świętochowski, radny Powiatu Łukowskiego Krzysztof Fornal, prezes LZS „WKS” Wólka Świątkowa Ireneusz Chruściel oraz sołtys miejscowości Wacław Śledź.

Krzysztof Fornal powitał sędziów z OKS Biała Podlaska oraz rywalizujące drużyny, z przybyłymi wraz z Nimi kibicami. Leszek Świętochowski życzył piłkarskich emocji i zachęcał do rywalizacji toczonej zgodnie z duchem fair play. Na dobry początek przekazał każdej z drużyn 2 piłki nożne a gospodarzom nadto koszulki.

Rozgrywki o „Puchar Lata” toczyły się systemem grupowo-pucharowym. Przeprowadzone losowanie skojarzyło drużyny w dwie grupy.

W grupie A zagrały:

 1. LZS „WKS” Wólka Świątkowa,
 2. LZS „GRĘZOVIA” Gręzówka,
 3. LZS „BÓR” Dąbie.

Z kolei w grupie B znalazły się:

 1. LZS „ORZEŁ” Zalesie,
 2. ULKS Dębowica.

Mecze grupowe zakończyły się następującymi rezultatami:

 • Wólka Świątkowa - Gręzówka (0:0),
 • Zalesie - Dębowica (0:1),
 • Wólka Świątkowa - Dąbie (1:1),
 • Gręzówka - Dąbie (2:1).

W meczu o trzecie miejsce w turnieju pomiędzy: LZS-em „ORZEŁ” Zalesie a LZS-em „WKS-em” Wólka Świątkowa w czasie gry bramki nie padły. O końcowym wyniku zdecydowały zatem rzuty karne. A w nich wygrała Wólka Świątkowa (2:1).

W finale o „Puchar Lata” walczyli z sobą: LZS „GRĘZOVIA” Gręzówka oraz ULKS Dębowica. Podobnie, jak w meczu poprzednim, kibice nie doczekali się bramek, a o zwycięstwie zdecydował konkurs rzutów karnych. „Jedenastki” lepiej wykonywali piłkarze z Dębowicy (3:2) i to oni zdobyli „Puchar Lata”.

Klasyfikacja końcowa turnieju ułożyła się następująco:

 1. miejsce: ULKS Dębowica,
 2. miejsce: LZS „GRĘZOVIA” Gręzówka,
 3. miejsce: LZS „WKS” Wólka Świątkowa,
 4. miejsce: LZS „ORZEŁ” Zalesie,
 5. miejsce: LZS „BÓR” Dąbie.

Na podsumowanie zawodów sportowych Krzysztof Fornal, Ireneusz Chruściel oraz Wacław Śledź wręczyli pamiątkowe dyplomy i puchary, dla drużyn i ich prezesów. Najlepszy zawodnik turnieju Mariusz Nurzyński z drużyny ULKS Dębowica otrzymał dyplom, nagrody rzeczowe oraz nagrodę specjalną w postaci książki z autografem napastnika Reprezentacji Polski i Bayernu Monachium Roberta Lewandowskiego.

Kończąc turniej, Krzysztof Fornal podziękował gospodarzom z Wólki Świątkowej za pracę włożoną w organizację zawodów i za pomoc w ich przeprowadzeniu.

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Opublikowano dnia: 2014-08-12 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów