mapa strony   |
SmodCMS

 

Inauguracja Roku Kulturalnego w Gminie Łuków

W dniu 26 października, w Zespole Szkół w Zalesiu, odbyła się inauguracja Gminnego Roku Kulturalnego 2014/2015. Uroczystość stała się okazją do zaprezentowania dorobku kulturalnego Gminy Łuków i działań zrealizowanych w 2014r. oraz do zaprezentowania Planu Lokalnych Inicjatyw Kulturalnych (P.L.I.K.) na rok 2015. Dlatego na uroczystość przybyli wszyscy, którzy tworzą kulturę w Gminie Łuków: zespoły wokalne, laureaci gminnych festiwali i konkursów artystycznych, artyści i twórcy oraz ci wszyscy, którzy wspierają finansowo i w każdy inny sposób kulturę w Gminie Łuków.

Na scenie zaprezentowały się zespoły taneczne i wokalne – Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego Gminy Łuków, „ Jagódki” ze Żdżar, „Kumpele” z Gręzówki, „Zalesianki” z Zalesia i „Niezapominajki” z Dminina. Wystąpili również laureaci gminnych festiwali i konkursów wokalnych: zespół „Bel Canto” oraz solistki Andżelika Ginter i Olga Wideńska z Zespołu Szkół w Gręzówce, Michał Konieczny z Zespołu Szkół w Zalesiu i Małgorzata Cegłowska z Zespołu Szkół w Strzyżewie. Popis gry na organkach ustnych dał również Jerzy Sadło z Dąbia.

W trakcie uroczystości najaktywniejsi animatorzy i twórcy lokalnej kultury otrzymali z rąk Wójta Gminy Mariusza Osiaka i Przewodniczącego Rady Gminy Tadeusza Federczyka, okolicznościowe podziękowania oraz statuetki „Kulturalniak Gminy Łuków 2014”. Główne wyróżnienie „Animator Kultury Gminy Łuków 2014” w postaci statuetki - herbowego jelenia Gminy Łuków, otrzymało Stowarzyszenie Artystów i Twórców Gminy Łuków. Podziękowania i statuetki „Pomocna dłoń kulturze Gminy Łuków 2014” odebrali również sponsorzy i podmioty organizacyjnie wspierające przedsięwzięcia kulturalne w Gminie Łuków: Bank Gospodarki Żywnościowej S.A. Oddz. w Łukowie, Bank Spółdzielczy w Łukowie, Przedsiębiorstwo Usługowo – Handlowe „Mel-Kan” w Ryżkach, ”Łuksja” Sp. z o.o., Zakład Robót Drogowych i Budowlanych „Markop” ze Szczygłów Górnych, Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowe „Agro-Top” sp. z o.o z Gręzówki, Firma Handlowo - Usługowa „Tamex” ze Szczygłów Górnych, Juwi Energia Odnawialna sp. z.o.o z Krakowa, Przychodnia Zdrowia NZOZ Siedlce „Centrum” w Aleksandrowie oraz Komenda Powiatowa Policji w Łukowie.

Podczas uroczystości nastąpiło również rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu na Multimedialną Kronikę Sołectwa Gminy Łuków. Pierwsze miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich z Dminina, II miejsce zdobyła prezentacja filmowa przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich z Gręzówki, a III miejsce Koło Gospodyń Wiejskich z Gołąbek.

Na inauguracji nie zabrakło również regionalnego akcentu kulinarnego, którym był domowy żurek i przepyszne ciasta przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Dminina.

Organizatorem uroczystości był Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie.

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Opublikowano dnia: 2014-10-28 przez: * webadmin * w kategoriach: GOK, Informacje
| Wróć do listy artykułów