mapa strony   |
SmodCMS

 

Hołd oddany pieśnią

Obchody 96 rocznicy Odzyskania Niepodległości w Gminie Łuków po raz pierwszy przyjęły formę Gminnego Festiwalu Pieśni Niepodległościowej, który odbył się 11 listopada w świetlicy wiejskiej w Zarzeczu Łukowskim.

Festiwal miał charakter konkursowy, wzięły w nim udział zespoły wokalne i soliści ze szkół w Strzyżewie, Gołąbkach, Krynce, Gręzówce i Zarzeczu Łukowskim. Uczestnicy Festiwalu dedykowali pieśni legionowe, partyzanckie i powstańcze bohaterom walki o wolną, niepodległą Ojczyznę.

Na zaproszenie organizatorów przybyli zaszczytni goście w osobach członków Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Oddział w Łukowie - Stanisław Osypiński, Ryszard Grafik i Bolesław Skwara. Zgromadzona publiczność i zaproszeni goście gromkimi brawami dziękowali młodym wykonawcom za dostarczone wzruszenia i emocje. Decyzją jury I miejsce w kategorii szkół podstawowych Gminy Łuków zajął zespół wokalny z Gołąbek, w kategorii gimnazjów I miejsce zajęły ex aequo zespoły – ze Strzyżewa i Bel Canto z Gręzówki. W nagrodę pojadą na wycieczkę do Muzeum Powstania Warszawskiego i do Centrum Kopernika.

Ważnym elementem Festiwalu była projekcja filmu dokumentalnego z archiwum Instytutu Pamięci Narodowej o legendarnym dowódcy - kapitanie Wacławie Rejmaku, pseudonim „Ostoja”, który budował struktury AK w okolicach Lublina.

Organizatorami Festiwalu był Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie, sołectwo Zarzecz Łukowski, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zarzeczu Łukowskim oraz stowarzyszenie „Oaza Oświaty”.

GOK Łuków

Gmina Łuków - foto

Opublikowano dnia: 2014-11-25 przez: * webadmin * w kategoriach: GOK
| Wróć do listy artykułów