mapa strony   |
SmodCMS

 

Jasełka w Zespole Szkół w Krynce - ZS Krynka

18 grudnia uczniowie szkoły w Krynce przedstawili bożonarodzeniowe jasełka. Wzięli w nich udział uczniowie kl. 0-III oraz chór szkolny. Nad przygotowaniem występu czuwały p. Z. Pasik, B. Celińska- Spodar i A. Jakimiuk.

Prawdziwa szopka, świecąca choinka, aniołki, przepiękna scenografia i kostiumy, które zdobiły naszych artystów - to wszystko dodawało prawdziwego uroku i nastroju świątecznego. Byli pastuszkowie podążający do betlejemskiej szopki, aniołowie, król Herod i diabeł, a przy żłóbku Jezusa - Maryja, Józef i trzej królowie. Mali aktorzy z wielką radością i pasją odgrywali swoje role, a chór szkolny uświetnił występy pięknymi kolędami. Jasełka wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój skłaniający do refleksji.

Na zakończenie staropolskim zwyczajem Pan Dyrektor Wojciech Sobolewski złożył życzenia świąteczno-noworoczne uczniom, nauczycielom i rodzicom.

Po przedstawieniu odbyły się wigilie klasowe, które są już tradycją szkoły.

Rodziny uczniów i mieszkańcy miejscowości mieli okazję obejrzenia przedstawienia po Świętach Bożego Narodzenia w kościele parafialnym w Krynce. Jasełka zostały też wystawione w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Łukowie dla podopiecznych oraz kadry.

Blask gwiazdy betlejemskiej, kolędy, wigilie klasowe, spotkania integracyjne są dobrą okazją do wspomnień i zadumy oraz pojednania z bliskimi i czynienia dobra dla innych ludzi.

W szkole uczymy dzieci i młodzież nie tylko brać, ale przede wszystkim dawać radość i miłość, bo „miłość się mnoży, kiedy się nią dzieli".

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Opublikowano dnia: 2009-02-02 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
Ostatnio edytowane dnia: 2009-02-02
| Wróć do listy artykułów