mapa strony   |
SmodCMS

 

IV Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Łuków- relacja

Dn. 27 grudnia 2014 r. w świetlicy wiejskiej w Krynce szachiści z różnych miejscowości już po raz czwarty spotkali się, aby walczyć o puchar Wójta Gminy Łuków. Tym razem na rozgrywki stawili się zawodnicy z Warszawy, Lublina, Radzynia Podlaskiego, Międzyrzeca Podlaskiego, Siedlec, Łukowa, Wiśniewa, Kotunia, Łomaz i Wojcieszkowa. Liczną reprezentację miał również gospodarz i główny organizator Turnieju- Klub Szachowy Hetman Krynka, w którego barwach wystąpiło aż czternastu szachistów. W zawodach wzięło udział sześćdziesięciu trzech uczestników, dwudziestu dwóch posiadało ranking międzynarodowy, dziewięciu mogło się pochwalić centralną kategorią szachową, a listę startową otworzył Mistrz FIDE- Piotr Piwowarczyk z Łukowa. Najstarszym zawodnikiem był 67-letni Andrzej Litwiniec z Radzynia Podlaskiego, a najmłodszą spośród wszystkich okazała się zaledwie czteroletnia Monika Borowik z Lublina. Ten fakt jest dowodem na łączenie pokoleń przez „królewską grę”. Nie zabrakło także wielu zdolnych juniorów, również z terenów Ziemi Łukowskiej, dla których tego typu inicjatywy są ogromną motywacją do dalszego rozwoju szachowego, poprzez regularne treningi i pracę nad sobą. Jak co roku, Krynkę odwiedziła wielokrotna finalistka Mistrzostw Polski Juniorów oraz brązowa medalistka Mistrzostw Polski Młodzików w Szachach Błyskawicznych z 2011 roku- Patrycja Waszczuk.

. Turniej rozgrywany był system szwajcarskim na dystansie 9 rund, z tempem 15 minut na zawodnika. Po długiej i zaciętej rywalizacji sędzia główny- Wojciech Szczygieł ogłosił wyniki końcowe. W kategorii open zwyciężył Piotr Turowski z Radzynia Podlaskiego przed Konradem Szczygłem- Prezesem KSz Hetman Krynka i Andrzejem Czaplą- zawodnikiem Skoczka Siedlce. W grupie dzieci poniżej dwunastego roku życia I miejsce zajął Paweł Węgrzyniak z MUKS GAMBIT Międzyrzec Podlaski, przed Patrycją Waszczuk z Wisły Kraków i Wojciechem Borowikiem z MDK pod Akacją Lublin. Wśród szachistów poniżej 16 roku życia najlepszy okazał się Mariusz Goławski z Łukowa, który wyprzedził Bartosza Pyckę z SSz Szachpol Łuków i Piotra Łęcickiego z Łukowa. Nagrody ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych podczas zakończenia Turnieju najlepszym szachistom wręczył Wójt Gminy Łuków, Pan Mariusz Osiak.

Podczas Turnieju panowała miła i przyjazna atmosfera. Rywalizacja toczyła się w duchu fair play i obyło się bez poważniejszych sporów. W przerwach między rundami szachiści mogli korzystać z poczęstunku, przygotowanego przez organizatorów imprezy. Wszyscy zakończyli rozgrywki z poczuciem dobrze wykorzystanego czasu i wyrazili chęć ponownego spotkania za rok na V Turnieju Szachowym o Puchar Wójta Gminy Łuków.

Więcej o Klubie Szachowym Hetman Krynka na stronie: https://www.facebook.com/szachykrynka

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Opublikowano dnia: 2014-12-31 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
Ostatnio edytowane dnia: 2015-01-02
| Wróć do listy artykułów