mapa strony   |
SmodCMS

 

FERIE. FERIE …i po feriach

Niestety ferie zimowe już się zakończyły… . W Ryżkach był to czas, w którym świetlica (CIP) ponownie przejęła funkcje opiekuńcze nad dziećmi z Ryżek, Czerśli i gośćmi, którzy spędzali czas wolny od nauki w naszej miejscowości. Podczas gdy nauczyciele udali się na zasłużony urlop, rodzice ponownie zorganizowali zajęcia swoim dzieciom, korzystając ze wsparcie lokalnego Stowarzyszenia … RYŻKOWIACY oraz środków gminnych. Przez pełne dwa tygodnie w godz. od 9.00 do 14.00 w Centrum Integracji Pokoleń w Ryżkach odbywały się zajęcia urozmaicane atrakcjami w postaci wyjazdu do Parku Wodnego w Siedlcach, kina w Łukowie, ogniska, turnieju tenisa stołowego o Puchar Prezesa Stowarzyszenia … RYŻKOWIACY, czy też wspólnej nocy w świetlicy - „NOCY DUCHÓW”.

Dzieci otrzymywały śniadanie, każdorazowo przygotowywane przez mamy, które ponadto wcielały się w rolę opiekunów, wychowawców i instruktorów.

Zainteresowanie oferowaną przez „RYŻKOWIAKÓW” formą spędzenia ferii zimowych przerosło oczekiwania nawet organizatorów. Z oferty skorzystało łącznie około sześćdziesięcioro dzieci (każdego dnia przychodziło ich ok. 40), na basen wyjechało 34 a do kina aż 47 .

Sukcesem nie są jednak liczby, lecz to co zrobili rodzice – RYŻKOWIACY. Po raz kolejny bardzo szybko i sprawnie się zorganizowali po to, by ich dzieci nie musiały spędzać ferii przed komputerem czy telewizorem, a w towarzystwie kolegów, znajomych i przyjaciół.

Są wśród nas ludzie, na których zawsze można liczyć. Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy organizowali zajęcia praktyczne, zabawy, konkursy, turnieje, przygotowywali śniadania, pełnili role opiekunów podczas wycieczek.

Gajda Monika, Wiśniewska Halina, Ciołek Monika, Sosnowska Agnieszka, Ciołek Iwona, Konieczna Joanna, Swędra Natalia, Popławska Agata i kilkanaście innych osób poświęciło swój czas, energię i zaangażowanie dla dobra naszych dzieci. Dziękujemy także władzom gminy Łuków, na czele z Panem Wójtem Mariuszem Osiakiem, którzy po raz kolejny nie odmówili wsparcia finansowego naszej inicjatywie oraz PPH „ AGUSIA ” w osobie dyrektora p. Sebastiana Kurowskiego za przepyszne kiełbaski do pieczenia przy ognisku dla wszystkich uczestników ferii.

Gmina Łuków

Gry, zabawy …, ale też zdobywanie sprawności kucharza. Najmłodsi pieką ciasteczka. Zapewniam – były pyszne

Gmina Łuków

2 Czasami niezbędna była pomoc starszej koleżanki

Gmina Łuków

Uczestnicy II Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa Stowarzyszenia … Ryżkowiacy Pana Tomasz Sosnowskiego. Turniej przeprowadził Jarosław Michalak – lokalny radny. W zawodach wzięło udział ośmiu zawodników a zwycięzcą został Hubert Sosnowski – z pucharem.

Gmina Łuków

Uczestnicy wycieczki do Siedlec. Atrakcją wycieczki była wizyta w Parku Wodnym. Kąpiel i inne oferowane tam atrakcje sprawiły ogromną frajdę dzieciom, a także ich rodzicom. Po kąpieli posiłek w MC Donaldzie też bardzo smakował.

Gmina Łuków

Rady Pani Haliny Wiśniewskiej były niezwykle pomocne – „Już się upiekła … czy może jeszcze nie …” .

Gmina Łuków

Wreszcie … Nie ma to jak ciepła kiełbaska z ogniska. Nad stanem ognia czuwa sam Pan Prezes Tomasz Sosnowski i Pani kierownik „ferii” Monika Gajda

Opublikowano dnia: 2015-03-13 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów