mapa strony   |
SmodCMS

 

Konkurs plastyczny "Zakładka do książki" - GBP Dąbie

Dziś są książki imieniny
pójdę do niej w odwiedziny
i zakładkę z barwną wstążką
w podarunku dam ci książko!

W dniach od 8 do 15 maja 2015r. trwa XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem „ Wybieram Bibliotekę”. Ma on na celu promocję czytelnictwa i zwrócenie uwagi na rolę i prestiż zawodu bibliotekarza. Biblioteka w Dąbiu systematycznie współpracuje ze szkołą.

Z okazji tego tygodnia bibliotekarka p. Henryka Sadło wspólnie z nauczycielką p. Agnieszką Pniewską zorganizowała konkurs plastyczny pod hasłem „Zakładka do książki”. Przebiegał on w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I –III i IV – VI. Zadaniem czytelników było samodzielne wykonanie zakładki do ulubionej książki. W konkursie wzięły udział 34 osoby. Dzieci wykazały się kreatywnością i pomysłowością. Swoje zakładki wykonały dowolnymi technikami i metodami. Uczniowie wykorzystali papier brokatowy, papier samoprzylepny, cekiny, filc, stare gazety, opakowania po cukierkach, a także krepinę. Miały one różną formę i wielkość. Zakładki wykonane były w kształcie ulubionego zwierzaka, zabawki, rakiety, a także ołówka. Wszystkie prace były bardzo pomysłowe i estetyczne.

12.05.2015r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród, które ufundowała Gminna Biblioteka Publiczna w Łukowie. Zebrani na apelu uczniowie wyrazili swoje zadowolenie i radość z czytania książek, a najbardziej aktywni czytelnicy otrzymali długopisy i batoniki.

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Opublikowano dnia: 2015-05-19 przez: * webadmin * w kategoriach: Biblioteki
Ostatnio edytowane dnia: 2015-06-10
| Wróć do listy artykułów